👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Призначення платежу
Зігдно роз'ясненню в ЗІР:
Яким чином заповнюється реквізит «Призначення платежу» (в т.ч. код виду сплати) платіжної інструкції для перерахування коштів за ліцензії на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю пальним, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, а також на зберігання пального?
Заповнення здійснюється згідно з вимогами п. 2 розд. ІІ Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148.
Приклад заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати за ліцензію на виробництво тютюнових виробів:
«101 сплата за ліцензію на виробництво тютюнових виробів за 2024 рік, ліцензія № ХХХХХХ».
(звісно, в Вашому випадку слід зазначити назву своєї ліцензіїї, тобто на роздрібний продаж)
Алгоритм дій:
- здійснити платіж;
- відсканувати платіжну інструкцію;
- заповнити в кабінеті Заяву F1303405;
- заява щодо ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах з позначкою в графі 2 - «Внесення чергового платежу».
Порядок заповнення:
У разі подання заяви ліцензіата про внесення чергового (щорічного, щоквартального) платежу за надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності в такій заяві зазначаються:
1) у пункті 1 «Заява подається до» – найменування та код органу ліцензування, до якого подається заява;
2) у пункті 2 «Вид заяви» – вид заяви, яку подає ліцензіат (обирається позиція «Внесення чергового платежу за надану ліцензію»);
3) у пункті 3 «Реквізити заявника/ліцензіата»:
- для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
- для фізичних осіб-підприємців – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв’язок із фізичною особою-підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та/або номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
- для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, і таких, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, – найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ і податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Кодексу;
- для іноземних суб’єктів господарської діяльності – повне найменування нерезидента українською мовою та податковий номер нерезидента на території України, присвоєний відповідним податковим органом під час взяття на облік;
4) у пункті 4 «Вид ліцензії» – вид ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, для отримання якої подається заява;
5) пункт 5 «Спосіб отримання ліцензії» – не заповнюється;
6) у пункті 6 «Реєстраційний номер ліцензії» – реєстраційний номер ліцензії;
7) пункти 7-9 – не заповнюються;
8) у пункті 10 «Інформація про внесення платежу за ліцензію» зазначаються код класифікації доходів бюджету, сума внесеного платежу, номер і дата платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати за відповідну ліцензію.
Під час накладання кваліфікованого електронного підпису та печатки заявника (за наявності) суб’єкт господарювання засвідчує/підтверджує достовірність інформації, зазначеної в пунктах заяви.
- Заяву слід підписати ключем та відправити.
- Через листування з ДПС (опція податкового кабінету) відправити копію платіжнох інструкціїї.
- Дочекатися витягу або подати заяву на отримання витягу (порядок на який надане посилання, також має роз'яснення, як заповнити заяву на отримання витягу, заява та сама, в графі 2 мета – отримання витягу). Витяг приходить у "Вхідні" в ЕК
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Ліцензії на підакцизні товари та їх вартість у 2025 році
Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном у 2025 році: отримання