Довідки ОК-5 та ОК-7 – це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Довідка ОК-5 формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, і містить дані щодо суми заробітку для обчислення пенсії, визначення страхового стажу, сплати страхових внесків. На підставі цієї довідки застрахована особа отримує інформацію щодо набутого страхового та заробітної плати, яка буде врахована при призначенні пенсії.
Довідка ОК-7 містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, та страховий стаж за період із 2011 року. Зазвичай, довідку ОК-7 використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо.
Отримати довідки ОК-5 та ОК-7 можна кількома способами:
- безпосередньо у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, пред’явивши паспорт та довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
- онлайн – на порталі Дія чи у мобільному застосунку Дія або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, або у мобільному застосунку «Пенсійний фонд».
Як отримати довідки ОК-5 чи ОК-7 через вебпортал Фонду?
Пропонуємо покрокову інструкцію:
- Зайдіть на вебпортал електронних послуг Фонду. Натисніть «Вхід» та авторизуйтесь у будь-який зручний для вас спосіб (за допомогою кваліфікованого електронного підпису або логіну та паролю, або системи ID.GOV.UA, або Дія.Підпис).
- У меню зліва, у розділі «Комунікації з ПФУ», оберіть пункт «Запит на отримання електронних документів».
- У полі «Тип звернення» оберіть «Довідка ОК-5» або «Довідка ОК-7» (загальні дані вже будуть заповнені системою).
- Надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних та натисніть «Відправити до ПФУ».
- Перевірте наявність сформованої довідки в розділі «Мої звернення», до якого документ після формування надійде автоматично протягом кількох хвилин.
- За бажання завантажте довідку на зйомний носій чи на власний цифровий пристрій.
Джерело: ПФУ