1. Які документи необхідно надати для отримання ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів чи рідин, що використовуються в електронних сигаретах?
Заяву у паперовій або електронній формі разом з документами, перелік яких визначено ст. 43 Закону України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (ЗІР, категорія 113.01):
- копія документа, що засвідчує право власності або право користування об’єктами/ об’єктом нерухомого майна (його частиною)/приміщеннями/приміщенням (його частиною), що використовуються для виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
- перелік технологічного обладнання, що перебуває у власності суб’єкта господарювання, або копії документів, що підтверджують право користування суб’єкта господарювання технологічним обладнанням, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
- копія договору з лабораторією (у разі відсутності власної лабораторії) - для ліцензій на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
- атестат виробництва – для ліцензій на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв (крім малих виробництв дистилятів, малих виробництв виноробної продукції, малих виробництв пива), тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Заявники – малі виробництва дистилятів, малі виробництва виноробної продукції, малі виробництва пива разом із заявою про отримання ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв подають копію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
Статті на тему: Електронна заява на отримання ліцензії для роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном у 2025 році: інструкція, Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном у 2025 році
2. До якого контролюючого органу необхідно подавати заяву для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах: за місцем реєстрації суб’єкта господарювання чи за місцем провадження діяльності?
До територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за місцем роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, а в разі отримання ліцензії в автоматичному режимі – до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (ЗІР, категорія 113.03).
3. В які терміни та в якому розмірі з 01.01.2025 сплачується черговий платіж за ліцензію на право виробництва алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах?
Щорічно, до початку кожного наступного річного періоду у сумі 0,15 розміру мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж (в т.ч. за ліцензії, що отримані до 01 січня 2025 року) (ЗІР, категорія 113.01).
МЗП у 2025 році - 8000 грн. Тобто, 8000 х 0,15 = 1200 грн.
4. Яку ліцензію необхідно придбати госпсуб'єкту для здійснення роздрібної торгівлі виключно пивом?
Ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ЗІР, категорія 113.03).
5. Чи потрібно госпсуб'єкту при здійсненні оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, на підставі відповідної ліцензії, перевіряти наявність ліцензії на право здійснення оптової чи роздрібної торгівлі у суб’єктів господарювання – покупців?
Так. При цьому, реалізація алкогольних напоїв суб’єктам господарювання, які не мають ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі алкогольними напоями можлива лише у разі, використання ними таких алкогольних напоїв для виробничих потреб (ЗІР, категорія 113.02).
6. До якого бюджету справляється плата за ліцензію на право виробництва або оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах чи пальним у разі зміни місцезнаходження ЮО (місця проживання ФОП), пов’язаного зі зміною адміністративного району у періоді дії ліцензії?
До місцевого бюджету за новим місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи – підприємця) (ЗІР, категорія 113.02).
7. Які документи та до якого контролюючого органу необхідно подати для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним?
Cуб’єкт господарювання подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, до якої додаються копії документів, визначені ст. 43 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»:
- до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за місцем оптової торгівлі пальним – для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі;
- до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за місцезнаходженням заявника – для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі (ЗІР, категорія 113.02).
Стаття на тему: Заява на ліцензії на право зберігання пального для власних потреб, промислової переробки: заповнення, подання
8. До якого бюджету зараховується плата за ліцензію на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним: за місцезнаходженням ЮО (місцем проживання ФОП) чи за місцем провадження діяльності?
До місцевого бюджету за місцем провадження діяльності – за ліцензію на право виробництва, оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки.
До місцевого бюджету за місцезнаходженням ліцензіата – за ліцензію на право оптової, пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним (ЗІР, категорія 113.04).
Джерело: 7еminar