Переміщення алкоголю: чи потрібна ТТН

Під час здійснення підприємницької діяльності суб'єкти господарювання можуть переміщувати алкогольні напої, у тому числі між власними об’єктами торгівлі. При такому переміщенні обов'язково оформлюється товарно-транспорта накладна за формою №1-ТН (алкогольні напої).

При переміщенні алкогольних напоїв, у тому числі між власними об’єктами торгівлі, необхідно оформлювати товарно-транспорту накладну за формою №1-ТН (алкогольні напої).

Згідно з п. 1.4 р. 1 Інструкції про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 28.04.2005 №154, перевезення, зокрема алкогольних напоїв, автомобільним транспортом у межах України здійснюється за умови наявності оформленої належним чином товарно-транспортної накладної встановленого зразка форми №1-ТН (алкогольні напої).


При цьому у графах «Відправник» та «Одержувач» зазначається номер і дата ліцензії на оптову або роздрібну торгівлю, що засвідчує право такого суб’єкта господарювання на провадження відповідного виду діяльності.


Товарно-транспортні накладні ф. №1-ТН (алкогольні напої), складені суб’єктами господарювання, що здійснили відвантаження спирту етилового та / або алкогольних напоїв безпосередньо з акцизного складу, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв з присвоєнням їм реєстраційного номера в порядку, встановленому КМУ.


Порядок ведення Єдиного реєстру затверджений постановою КМУ від 09.10.2013 №806 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв і Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів  – лічильників обсягу виробленого спирту етилового».


Джерело: ДПС


Шаблони та зразки документів:


Товарно-транспортна накладна (типова форма №1-ТН)