Як отримати витяг із журналу про відкриття або закриття рахунків через Електронний кабінет

Платники податків тепер можуть зручно отримати витяг із журналу реєстрації повідомлень про відкриття чи закриття рахунків та електронних гаманців без візиту до податкової. Достатньо надіслати електронний запит через Електронний кабінет або інші засоби електронних комунікацій. ДПС автоматично формує і надсилає відповідь упродовж наступного робочого дня у форматі електронного документа


Платник податків може надіслати до ДПС в:


  1. електронній формі через Електронний кабінет

або

  1. з використанням технічних засобів електронних комунікацій


запит про отримання витягу з журналу реєстрації повідомлень про відкриття / закриття рахунків / електронних гаманців у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг / емітентах електронних грошей за формою № П9 (додаток 10) (п. 4 розділу VI Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців платників податків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей до контролюючих органів, затвердженого наказом Мінфіном від 18.08.2015 №721)


Що потрібно зазначити в запиті


У запиті зазначається, про які рахунки / електронні гаманці запитується інформація – ті, про які не надходили повідомлення про їх закриття (відкриті рахунки/електронні гаманці) та / або ті, про які надійшли повідомлення щодо їх закриття (закриті рахунки / електронні гаманці), із зазначенням періоду закриття.


Як формується та надсилається відповідь на запит


  1. ДПС не пізніше наступного робочого дня після надходження запиту надсилає платнику податків витяг з журналу реєстрації повідомлень про відкриття / закриття рахунків / електронних гаманців у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг / емітентах електронних грошей за формою №П10 згідно з додатком 11 до Порядку №721.
  2. Витяг формується засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС і надсилається платнику податків автоматично з використанням технічних засобів електронних комунікацій в електронній формі, а також розміщується в приватній частині Електронного кабінету (режим «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи»).
  3. У витягу зазначаються інформація про платника податків та всі його рахунки / електронні гаманці, які взято на облік в контролюючих органах, згідно із критеріями, що вказані у запиті платником податків (закриті та / або відкриті). Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до журналу.


Як подати запит через Е-кабінет платника


Наразі меню «Введення звітності» або «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету надає можливість створити та подати до контролюючого органу запит (ідентифікатор форми J/F 1308602).


Меню «Введення звітності» також дозволяє переглянути квитанції щодо приймання та обробки контролюючим органом запиту, а саме:


  1. Квитанція № 1 – засвідчує факт і час отримання запиту;
  2. Квитанція № 2 – витяг (ідентифікатор форми J/F 1408602).


Джерело: ДПС

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇