Відстрочка закінчується, Е-ВОД оновлюється: встигніть внести зміни до Списків персонального військового обліку

2 лютого для більшості військовозобов’язаних завершується дія чинної відстрочки від мобілізації. Закінчення строку автоматично впливає на електронний військово-обліковий документ (Е-ВОД), і працівники повинні оновити дані у «Резерв ІD». Роботодавці, у свою чергу, зобов’язані внести зміни до списків персонального військового обліку протягом 5 днів

4

1166


2 лютого 2026 року для більшості військовозобов’язаних завершується строк чинної відстрочки від мобілізації. Хоча загальний строк відстрочки продовжено ще на 90 днів, діюча відстрочка спливає саме 2 лютого. Для частини громадян вона буде продовжена автоматично, іншим доведеться здійснити певні дії для її оформлення.


Закінчення строку відстрочки тягне за собою автоматичне завершення дії електронного військово-облікового документа (Е-ВОД). Строк дії Е-ВОД не може перевищувати строк відстрочки або бронювання, і, отже, закінчується разом із нею (п. 7 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №559).


Якщо відстрочка не буде продовжена або оформлена заново, працівник повинен сформувати новий військово-обліковий документ без інформації про відстрочку. У випадку продовження відстрочки у «Резерв ІD» з’явиться оновлена інформація, яку працівники повинні надати відповідальним особам для внесення змін у списки персонального військового обліку.


За інформацією ТЦК, усі зміни слід вносити до списків протягом 5 днів з моменту отримання нових роздруківок «Резерв ІD».

Отже, вже найближчими днями працівники та роботодавці повинні перевірити актуальність військово-облікових даних та вчасно оновити інформацію у «Резерв ІD», щоб уникнути порушень

Після надання роздруківки оновленого «Резерв ІD», відповідальна особа вносить зміни до графи 9 та графи 13 списку персонального військового обліку:


  1. Графа 9 – «…» час та дата формування для військово-облікового документа, який сформовано засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зазначаємо дату формування (оновлення) «Резерв ІD».


  1. Графа 13 – строк, на який надано відстрочку військовозобов’язаним та резервістам від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період «…», та підстави для її надання (пункт, частина, стаття відповідного закону).


Якщо у графі 13 був строк «до звершення мобілізації» і після продовження відстрочки цей запис не змінився, у 13-тій графі нічого не змінюємо.


Якщо ж продовження відстрочки не відбулося і військовозобов’язаний не оформив відстрочку, в графі 13 прибираємо попередній запис про дату і про підставу відстрочки й ставимо прочерк чи залишаємо цю графу пустою.


Джерело: kadroland


Читайте більше:


Електронні військово-облікові документи зі строком дії: нові ризики для роботодавців

Заповнення списків військового обліку: відповіді на найчастіші запитання

Топ-5 пасток військового обліку для працівника та роботодавця

Військовий облік на підприємстві 2026

Списки персонального військового обліку (додаток 5): заповнення та зразок

Повідомлення про зміну облікових даних до ТЦК та СП (додаток 4) надсилаємо до 4 лютого (включно)


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
4

1166

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

2

2

2

14

2

13

2

9

2

12

3

20

6

738

2

27

3

13

4

85

4

29

3

21

4

286

4

4016

3

99

3

10

6

195

3

18

4

18

4

885