👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Обов'язок подання проміжної фінансової звітності та декларації про прибуток залежить від категорії підприємства та обсягу річного доходу.
Щодо проміжної фінансової звітності, згідно зі статтею 13 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік, а проміжна фінансова звітність складається за результатами першого кварталу, першого півріччя та дев'яти місяців.
Порядок подання фінансової звітності, затверджений Постановою Кабміну від 28.02.2000 №419№419, конкретизує, що підприємства, які складають фінансову звітність за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, подають проміжну фінансову звітність наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати.
Важливим винятком є мікропідприємства та непідприємницькі товариства, які подають лише річну фінансову звітність у скороченому складі. Такі підприємства звільнені від подання проміжної звітності.
Щодо декларації з податку на прибуток, правила визначаються пунктом 137.5 Податкового кодексу України. Річний податковий період застосовують:
- новостворені платники податку на прибуток;
- платники, що перейшли з єдиного податку;
- виробники сільськогосподарської продукції;
- платники, у яких річний дохід за минулий рік не перевищив 40 млн грн.
Якщо річний дохід перевищив 40 млн грн, то незалежно від бухгалтерської категорії підприємства, воно зобов'язане подавати квартальні декларації з податку на прибуток.
Отже, можливі такі варіанти:
- Мікропідприємство з річним доходом до 40 млн грн подає лише річну фінансову звітність і річну декларацію з податку на прибуток.
- Мале, середнє або велике підприємство з доходом до 40 млн грн подає проміжну і річну фінансову звітність, але тільки річну декларацію з податку на прибуток.
- Мікропідприємство з доходом понад 40 млн грн зобов'язане подавати проміжну фінансову звітність та квартальні декларації з податку на прибуток.
- Мале, середнє або велике підприємство з доходом понад 40 млн грн подає проміжну і річну фінансову звітність та квартальні декларації з податку на прибуток.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Декларація з податку на прибуток із додатками: інструкція зі складання
Фінансова звітність мікропідприємства за формами №1-мс, 2-мс: інструкція
Фінансова звітність малого підприємства за формами №1-м, 2-м: інструкція