Чи потрібно подавати додаткові документи мобілізованому після демобілізації?
Ні, не потрібно.
Підставою для такого звільнення є відомості, отримані ДПС, з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Відомості будуть містити інформацію про:
- дату мобілізації таких платників єдиного внеску,
- дату укладення контракту таких платників єдиного внеску,
- дату демобілізації (звільнення з військової служби) таких платників єдиного внеску.
А якщо є наймані працівники в мобілізованого?
Якщо такі ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства мають найманих працівників і на строк своєї військової служби уповноважують іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та / або інших доходів, його зобов’язання, визначені п.п. 1 (крім сплати єдиного внеску), 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12 ч. 2 ст. 6 Закону України 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), здійснює така уповноважена особа.
Єдиний внесок, що був нарахований уповноваженою особою з таких виплат, сплачується таким демобілізованим (звільненим з військової служби) платником єдиного внеску протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації (звільнення з військової служби) без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
Звітність про нарахований уповноваженою особою єдиний внесок на суми виплат найманим працівникам та іншим особам подається демобілізованим (звільненим з військової служби) платником єдиного внеску протягом 150 календарних днів з першого дня його демобілізації (звільнення з військової служби), встановлені Законом, без нарахування штрафних і фінансових санкцій, пені передбачених Законом №2464.
Джерело: ЗІР, категорія 201.04
Статті на тему:
Пільги для мобілізованих ФОП згідно Закону №4505: як не платити податки та ЄСВ