Борг з ЄСВ: чи можна розстрочити/відстрочити

Податківці пояснюють, що чинним законодавством України не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску

Податківцями було проаналізовано приписи, зокрема, частини дванадцятої ст. 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) та вказано, що:

єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).


При несвоєчасній або не в повному обсязі сплаті єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина одинадцята ст. 9 Закону №2464).


Отже, податківці вказують на те, що чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва: які доходи державної підтримки включаються у рядок 3.1

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва – критично важливий документ для сільгосппідприємств, що претендують на статус платника єдиного податку четвертої групи. Саме на його підставі визначається, чи відповідає підприємство головній умові – частці доходу від реалізації власної сільгосппродукції не менше 75 %. Багато сільгосппідприємств останнім часом отримали від податківців запити щодо правомірності включення у рядок 3.1 Розрахунку частки коштів державної підтримки (дотацій, субсидій, компенсацій тощо). Зокрема, податківці вважають, що більшість коштів державної підтримки не повинні відображатися у рядку 3.1 Розрахунку частки. Тож у цій статті розберемося, чи це дійсно так