Яка відповідальність роботодавця у разі порушення строків виплати зарплати при спрощеному режимі регулювання

У спрощеному режимі регулювання трудових відносин трудові договори мають враховувати мінімальні вимоги щодо строків виплати заробітної плати (не рідше двох разів на місяць) та передбачати відповідальність роботодавця за її затримку. Якщо такі положення в договорі не прописані, застосовуються норми чинного законодавства

Нагадаймо, що в умовах спрощеного режиму розмір заробітної плати визначається трудовим договором з урахуванням встановленого законом мінімального рівня оплати праці, а заробітна плата виплачується працівнику у строки, встановлені ст. 115 Кодексу законів про працю, та визначені трудовим договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.


Однією із істотних умов трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин є відповідальність роботодавця за порушення строків виплати заробітної плати, що передбачає визначення у трудовому договорі розміру компенсації (у процентному відношенні до розміру заробітної плати (тарифної ставки або окладу (посадового окладу), яка сплачується роботодавцем працівнику за кожний день затримки виплати заробітної плати.


За відсутності у трудовому договорі відповідних положень про відповідальність роботодавця, застосовуються норми законодавства про працю, визначені КЗпП та Законом України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці».


Джерело: Держпраці