
02.02.2026 набрав чинності Порядок інформаційної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України, затверджений наказом Мінфіну від 04.06.2021 №322 (далі - Порядок).
Враховуючи запити суб’єктів первинного фінансового моніторингу щодо застосування окремих значень довідника типів фінансових операцій K_DFM19, Держфінмоніторинг рекомендує наступне.
У практичній діяльності суб’єктів первинного фінансового моніторингу виникає необхідність подання повідомлень про фінансові операції, пов’язані з виконанням рішень, доручень або запитів Держфінмоніторингу, зокрема щодо відстеження (моніторингу), зупинення чи поновлення операцій, виконання міжнародних запитів, а також замороження активів. Такі операції можуть стосуватися:
- прибуткових та видаткових операцій;
- спроб здійснення операцій.
При цьому, такі операції одночасно можуть мати і ознаки порогових фінансових операцій та потребують кодування 01 відповідно до довідника K_DFM19.
Для кожного з вказаних типів фінансових операцій рекомендується подавати окреме повідомлення з відображенням в полі 3.2.29 «Відомості про пов’язану фінансову операцію (пов’язані фінансові операції)» (opr-zv) номер цієї ж операції, яка подана за іншим кодом довідника K_DFM19.
Рекомендації діють до набрання чинності змін до Порядку щодо заповнення поля 3.2.1 «Тип фінансової операції» (opr-pov-type) в частині можливості зазначення двох типів фінансової операції відповідно до довідника K_DFM19
Джерело: Держфінмоніторинг
Читайте більше:
Фінмоніторинг без міфів: е-кабінет для СПФМ з 2 лютого
СПФМ: не пропустіть термін подачі звіту за формою №2-фінмон
Чи повинен ФОП-бухгалтер ставати на облік СПФМ, якщо працює тільки з ФОПами
ФОП-бухгалтер. Чи потрібно ставати на облік СПФМ та звітувати до Держфінмоніторингу
Офіційно! Наказ вже чинний! З 2 лютого 2026: запрацюють нові правила фінмоніторингу СПФМ





















