Чи потрібно реєструвати податкову накладну за транспортно-експедиторські послуги від нерезидента

Підприємство, платник ПДВ, на загальній системі оподаткування. Отримані транспортно-експедиторські послуги від нерезидента поза межами України. Чи потрібно реєструвати на себе податкову накладну?

5

83


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, потрібно.


Відповідно до пп. «б» п. 185.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.


Для транспортно-експедиційних послуг місце постачання послуг визначається за місцем реєстрації отримувача послуги відповідно до пп. «ж» п. 186.3 ПКУ.


Оскільки отримувачем послуг є українське підприємство (резидент), місцем постачання вважається Україна. Тому такі послуги є об'єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20%. Ви як отримувач повинні нарахувати податкові зобов'язання (виписати податкову накладну з типом причини «14») та маєте право на податковий кредит після реєстрації цієї накладної.



Джерело: 7еminar


Читайте більше:


Податкова накладна та дата відвантаження: що потрібно знати платникам ПДВ

Отримання послуг від нерезидентів: ПДВ та податкова накладна

Чи можна скласти зведену податкову накладну при послугах від нерезидента

Чи повинен нерезидент реєструватись платником ПДВ якщо дохід перевищує 1 млн грн

Рекламні послуги нерезиденту: коли виникає об’єкт оподаткування ПДВ

5

83

9

8717

2

8

2

11

4

243

2

5

2

8

2

9

2

8

2

22

2

10

2

7

4

5362

9

12878

3

1642

3

28

2

9

3

10

2

17

2

17

1

10