До якого бюджету повинен сплачувати ПДФО СГ, який не має відокремлених структурних підрозділів, а має власні або орендовані приміщення (будівлі) в різних регіонах України або/та районах міста, де працюють наймані працівники такого СГ?
Підпунктом 14.1.30 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що поняття «відокремлені підрозділи» для розділу IV ПКУ вживається у значені, визначеному Господарським кодексом України (далі – ГКУ).
Податківці проаналізували норми статей 55, 64 ГКУ та вказали на таке.
Функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, встановленому статутом підприємства або іншими установчими документами.
При цьому, підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Водночас при створенні підприємством філії, представництва, відділення та інших відокремлених підрозділів питання про розміщення таких підрозділів підприємства необхідно погоджувати з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.
При цьому, податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів
Джерело: ДПС
Читайте більше:
Як обрати бюджет для сплати ПДФО за найманих працівників, якщо є кілька підрозділів
Статті на тему:
Штатний розпис: розробка та складання
Штатний розпис з 28.08.2025: що зміниться
Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу чи нові можливості