Z-звіт сформовано: можливості та обмеження щодо виправлення помилок після цього

Закон №265 та чинні порядки не передбачають можливості скасувати помилково проведену суму через РРО або ПРРО після формування Z-звіту. Так, Z-звіт фіксує всі операції у фіскальній пам’яті. Тому після його формування механізму скасування помилкової суми немає

7


Відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або програмними РРО (далі – ПРРО) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) РРО або ПРРО, що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу

Відповідно до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 № 199:

Z-звіт – це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам’яті та внесенням її до фіскальної пам’яті реєстратора.

Порядок застосування РРО та ПРРО визначено відповідними порядками, затвердженими наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547 (далі наказ №547).


При цьому, як пояснюють податківці, ні Законом №265, ні порядками, затвердженими наказом №547, чи будь-якими іншими нормативно-правовими актами України не передбачено механізму скасування помилково проведеної через РРО або ПРРО суми розрахунку після створення щоденного Z-звіту та закриття робочої зміни касира.


Джерело: ДПС


Читайте більше:


Перереєстрація РРО: коли потрібно це робити

Як податкова «ловить» бізнес на невидачі чека

Не подав звітність про використання РРО/ПРРО: чекай на перевірку

Застосування РРО при доставці товару кур'єром продавця: роз'яснення ДПС

ПРРО та платіжний термінал для ФОП 1 групи з 1 січня 2026 року: міфи та реальність

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

7

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі
0/700

Коментарів поки немає

Почніть розмову…

1

3

3

3

5

9

7

2892

5

8

6

8

94

3489

38

5589

39

96

29