Застосування РРО при доставці товару кур'єром: роз'яснення ДПС

Якщо оплата за товар при доставці кур'єром здійснюється готівкою або платіжною карткою, продавець зобов'язаний застосувати РРО або ПРРО. Якщо оплата здійснюється виключно на поточний рахунок ФОП, застосування РРО не є обов'язковим

Питанням застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО було присвячено черговий сеанс телефонної «гарячої лінії», який відбувся у Головному управлінні ДПС у Харківській області. З платниками податків спілкувалася головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Олена Путятіна.


Зокрема, один з платників запитав:

як проводити розрахункову операцію у разі продажу товару з доставкою кур’єром продавця?

Олена Путятіна повідомила, що РРО або ПРРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою.

Тобто, продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.

У разі продажу товарів з розрахунком у місці доставки з використанням готівкових коштів чи платіжних карток, кур’єр продавця зобов’язаний оформити і видати покупцю фіскальний чек на повну суму розрахункової операції.


Джерело: ДПС


Статті на тему:


Касові документи: як заповнити (зі зразками)

Робота з РРО: початок та кінець зміни

Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті

Нові реквізити нової форми фіскального чека: яким має бути ідеальний чек з 1 березня

ТОП-5 найпідступніших помилок РРО / ПРРО


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇