👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️.
Так, навіть у випадку працевлаштування за сумісництвом, роботодавець зобов’язаний повідомити ТЦК про зміну облікових даних.
Законодавство не робить винятків для сумісників. Ведення військового обліку таких працівників здійснюється за загальним правилом.
Згідно з п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487:
Підприємства, установи та організації здійснюють у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 4).
Позиція Генерального штабу підтверджує, що персональний облік осіб, які працюють за сумісництвом, ведеться на загальних засадах. Відповідне роз’яснення надане у листі від 22.03.2023 №321/ЗПІ/114.
Тобто, підстав НЕ повідомляти ТЦК щодо прийняття сумісника немає.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Правильно подати таке повідомлення, як заповнити та зразок такого повідомлення можна знайти у статті «Повідомлення при зміні облікових даних військовозобов’язаного, призовника, резервіста (додаток 4): як заповнити та подати» та у статті «Повідомлення до ТЦК про прийняття на роботу військовозобов’язаного: зразок».
Шаблони та зразки документів:
Повідомлення про зміну облікових даних військовозобов’язаних працівників (додаток 4)
Оnline-школа на тему:
Військовий облік, мобілізація та бронювання працівників + облік у BAS Corp та Excel