ПКУ-зміни щодо звітності, ПДФО, пільг. Нове в Порядку №1165. Повернення РРО-штрафів. Нові підстави для перевірок. Зарплата для броні. Підпис в акті «наперед» 🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 17.07.2025

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


Первинні проблеми з минулого


Акт послуг датований 11 липня, а підпис – ще в червні. Як таке можливо й чи не вхопиться за це податкова? Чи влаштує її документ, який підписали ще «до того, як це сталося»? Один необережний клік у КЕП – і вже ризики. Або ні? У консультації розкладемо по поличках, де тут закон, а де – сіра зона.


Податкова перевірка: Ваші дії, якщо побачили себе у плані-графіку


Знайшли себе у плані податкових перевірок або боїтеся потрапити туди? Не все ще втрачено. Є спосіб дізнатися, чому Вас включили, як діяти далі та навіть шанс уникнути самої перевірки – якщо встигнете вчасно. Підкажемо, де саме копати, що запитувати у ДПС і як документально «озброїтися», щоб зустріти перевірку підготовленими.


Квартальні звіти для ФОП, інші ПКУ-зміни. Перевірки ДПС. РРО-штрафи


Рада ухвалила законопроєкт №13157, який вносить суттєві зміни до Податкового кодексу: від ПДФО до касового методу. Серед ключових новацій – повернення квартальної звітності з ПДФО для ФОПів і самозайнятих з найманими працівниками. Про всі зміни детально розповімо в етері 18 липня.


Також розберемо, кого включають до плану перевірок, які нові підстави для перевірок, а також як діяти бізнесу, щоб уникнути ризиків. Окремо поговоримо про РРО/ПРРО та стратегії захисту від штрафів після 1 серпня.


Безкоштовна реєстрація


Штрафи за РРО з 1 серпня для ФОП повертаються – 100% і 150%


З 1 серпня штрафи за порушення РРО для ФОПів і самозайнятих зростуть до 100% і 150%. Пропустили чек або не зареєстрували операцію – це вже чималий штраф. Хочете знати, які порушення податківці шукають? Чому навіть одна перевірка може призвести до максимальних штрафів? Як захиститися та уникнути покарання? У поміч Вам – розбір ключових моментів та судова практика.


Топ-7 питань по зарплаті заброньованих, які збережуть критичність і бронь


Скільки саме потрібно нараховувати заброньованим працівникам? Чи підходять для цього відпускні, лікарняні, премії? А як бути, якщо людина лише вийшла на роботу або звільняється? У матеріалі розбираємо всі нюанси, про які мало хто згадує, але які можуть вплинути на статус вашого підприємства. Що насправді входить до зарплати 20 тис. грн – у мінікурсі.


Мінікурс – тут


🎁 Останні дні святкових знижок до Дня бухгалтера та аудитора!


Найнижчі ціни року на передплату Бухгалтерської Платформи №1!


💸 Знижки до -73%

🎁 Святкові розіграші грандіозних призів

💼 Найкращі бухгалтерські сервіси


👉 Отримати все


Плюс 2–6 днів відпустки: інвалідність змінює все, але з якої дати?


Працівнику встановили інвалідність? Відпустки автоматично стає більше – навіть якщо він сам про це не сказав одразу. І байдуже, коли роботодавець побачив документ про інвалідність – рахувати дні слід із дати встановлення інвалідності. Як це порахувати правильно, не втратити дні і не накосячити в обліку – покажемо на прикладах, цифрах і тонкощах, про які зазвичай згадують постфактум.


Зміни до Порядку розрахунку лікарняних і декретних 2025


Чому податкову історію краще «прокачати»? Що змінюється у критеріях ризиковості та які нові умови треба враховувати, щоб не отримати блокування накладних? У відео розберемо, як тепер працює автоматична реєстрація ПН, що з «пересортом» і як убезпечити себе таблицею даних.


До перегляду


Секрети нарахування зарплати за індивідуальними графіками


Індивідуальний графік – зручність для працівників, але головний біль для бухгалтера. Як правильно нарахувати зарплату за таким графіком, щоб не нарватися на штрафи? Як відрізнити змінний графік від індивідуального та яких помилок уникати при оформленні? Чи можна обійтися без автоматичних систем для обліку годин? Відповіді на ці питання та практичні поради читайте в матеріалі!


ФОП + земля = ще один платіж. Або ж ні


Ви – ФОП на загальній системі та маєте землю? Є нюанс: держава хоче грошей – навіть якщо Ви нічого з тієї землі не отримали. Як саме вона це рахує, за яких умов сплачувати мінімальне податкове зобов’язання, а коли можна не платити? Усе не так просто. Але ми розібралися і поділимося з Вами – коротко, зрозуміло та без води. Мерщій до статті, щоб не платити зайве.


Документи, що знімають багато питань одразу


  1. Посадова інструкція начальника відділу збуту (маркетингу);
  2. Заява про відпустку для догляду за дитиною до 3 років;
  3. Журнал реєстрації лікарняних листків: чи потрібен ФОПу.


🔥 Новинний ТОПчик від 7eminar


  1. парламент схвалив зміни до Держбюджету-2025;
  2. ДПС оновила Реєстр форм е-документів;
  3. зміни з 01.01.2026 для донорів: законопроєкт №13474;
  4. Defence City: законопроєкти підтримано ВРУ;
  5. Е-Марка для підакцизних товарів: новий порядок;
  6. житлова реформа: ухвалено законопроєкт №12377;
  7. штрафи ТЦК за неуточнені дані – не чинні.


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


📱 Тримайте руку на пульсі всіх бухгалтерських новин у Вашому Telegram!


🎁💡 Найкращі ціни, розіграші, подарунки та все, про що потрібно знати кожному бухгалтеру завжди у Вас під рукою!


Приєднуйтеся до найкращих у 7eminar Live 🟢


Новини підготувала


Ваша разом нас багато Редакція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇