👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
ФОП військовий облік не веде.
Персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів за місцем їх роботи ведеться підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності (ч. 5 ст. 34 Закону України від 25.03.1992 №2232 «Про військовий обов’язок і військову службу»; далі – Закон №2232).
Як бачимо, про ФОПів в даній нормі нічого не говориться.
Також відповідно до пункту 1 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабміну від 30.12.2022 №1487 обов’язок ведення військового обліку покладено на підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності.
Тобто обов’язок покладено на юридичних осіб.
Отже ФОП-роботодавець не веде військовий облік.
Звертаємо увагу, що змінами, які вносить у Закон №2232 Закон України від 11.04.2024 №3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», також не передбачено ведення військового обліку ФОПами.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Читайте більше:
Штрафи за порушення у сфері військового обліку
Військовий облік на підприємстві: усі матеріали редакції 7eminar.ua
Перевірки ТЦК: які документи з військового обліку обов’язкові на підприємстві
Бухгалтер додатково виконує обов’язки кадровика і відповідального за військовий облік: як оформити
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше