ФОП сплатив військовий збір на неправильний рахунок: дві умови, щоб не було штрафу

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

ФОП сплатив військовий збір не на той рахунок. Писати заяву про повернення коштів? Чи заяву на зарахування на вірний рахунок? Від руки через листування і прикріпляти платіжку? Чи подавати заяву про повернення або зарахування на вірний рахунок через меню Введення звітності Електронного кабінету? Чи буде застосована штрафна санкція ?

Потрібно подати Заяву F1302002. Щоб не було штрафів мають бути виконати дві умови.


Якщо ФОП сплатив кошти на неправильний розрахунковий рахунок, то їх можна перенаправити на правильний розрахунковий рахунок з кодом бюджетної класифікації 11011700.


Для цього подається Заява, в якій потрібно зазначити реквізити розрахункового рахунку, на який було сплачено кошти (неправильний), потім вказуються реквізити правильного розрахункового рахунку, на який потрібно зарахувати кошти. До заяви за допомогою документа довільного формату (за ідентифікатором форми F1360102) подається копія платіжної інструкції, на підставі якої був сплачений військовий збір (ВЗ).


Заява розглядається податковими органами протягом 20 календарних днів (п. 5 розд. ІІІ Порядку від 11.02.2019 №60).

Враховуючи термін розгляду Заяви, щоб не порушувати терміни сплати ВЗ, ФОПу доцільно було сплатити зараз ВЗ на правильні реквізити, а кошти, які будуть переведені по Заяві, можна буде використати в оплату ВЗ за лютий 2025 року. Тоді штрафів не буде

Але водночас, звертаємо увагу, що податківці в ЗІР, категорія 132.01 зазначають наступне:

не застосовується фінансова відповідальність за умови підтвердження помилкової сплати платником податків грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок із дотриманням граничних строків сплати податків або узгодженої суми грошових зобов’язань до бюджету з обов’язковим вчиненням платником податків дій, передбачених ст. 43 Податкового кодексу України, а саме: подання платником податків до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми заяви у довільній формі щодо повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) протягом 1095 днів від дня їх виникнення з обов’язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів – на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Таким чином, якщо внаслідок невірного заповнення платником податків реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли на відповідний рахунок бюджетної класифікації у встановлені ПКУ терміни, то такий платник звільняється від фінансової відповідальності за умови дотриманням граничних строків сплати податків або узгодженої суми грошових зобов’язань до бюджету та подання протягом 1095 днів від дня виникнення помилково сплаченої суми заяви про повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов’язань та пенi, в якій напрямом перерахування коштів визначено погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу, належного до сплати.


Отже, щоб не було штрафів потрібно виконати дві умови:


  1. Військовий збір на невірний рахунок потрібно було сплатити вчасно і у ФОП ця вимога виконується.
  2. Потрібно подати Заяву про перезарахування ВЗ на вірний рахунок за формою F1302002. До Заяви додаються скан-копії платіжних документів на сплату ВЗ.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇