Що зазначати у графі «Назва господарської одиниці», якщо продаєте онлайн

Продаж товарів через інтернет-магазини чи сайти зобов’язує суб’єкта господарювання дотримуватись встановлених правил реєстрації касової техніки. Одним із важливих етапів є правильне зазначення назви господарської одиниці у реєстраційних заявах за формами №1-РРО та №1-ПРРО. Ця інформація повинна відповідати об’єкту оподаткування, що відображений у заяві за формою №20-ОПП, та може включати ознаки дистанційної торгівлі


Що СГ потрібно зазначати у рядку «назва господарської одиниці» в реєстраційних заявах за ф. 1-РРО та 1-ПРРО, якщо торгівля здійснюється через мережу Інтернет (інтернет – магазин, сайт)?
Слід зазначати назву господарської одиниці, яка відповідає найменуванню об’єкта оподаткування, що, зокрема може містити ознаку дистанційної торгівлі та / або будь-яку іншу додаткову інформацію (комерційне найменування, власну назву тощо)

Порядок реєстрації РРО регулюється:


  1. Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Порядок РРО),
  2. Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547» (далі – Порядок ПРРО).


Форма та зміст чеків регулюється:


  1. Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі – Положення №13)


Реєстрація РРО/ПРРО здійснюється на підставі:


  1. заяви про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-РРО (далі – заява №1-РРО),
  2. заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (далі – заява №1-ПРРО).
РРО/ПРРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні (п. 3 розд. ІІІ Порядку РРО) / дані про господарську одиницю внесені до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій щодо такого ПРРО (п. 2 розд. IV Порядку ПРРО)

Обов’язковими реквізитами фіскального чека є, зокрема, назва господарської одиниці – найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею і відповідає довіднику «Типи об’єктів оподаткування» та повідомлене ДПС у заяві про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява за ф. №20-ОПП) (рядок 2 фіскального чека, п. 2 розд. ІІ Положення №13).

Першоджерелом даних для Заяви №20-ОПП є правовстановлювальні документи, на підставі яких у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування та які є актуальними на дату його подання.


  1. Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» Заяви № 20-ОПП заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування (далі – довідник), що оприлюднений на вебпорталі.
  2. Графа 4 «Найменування об’єкта оподаткування» заповнюється у разі наявності назви об’єкта оподаткування та з метою додаткового уточнення інформації про такий об’єкт.
Отже, якщо суб’єкт господарювання здійснює продаж товарів через мережу Інтернет, то у реєстраційних заявах № 1-РРО/ № 1-ПРРО слід зазначати назву господарської одиниці, яка відповідає найменуванню об’єкта оподаткування, що, зокрема, може містити ознаку дистанційної торгівлі та/або будь-яку іншу додаткову інформацію (комерційне найменування, власну назву тощо)

Джерело: ЗІР, категорія 109.10


Статті на тему:


Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті

Платіжній рахунок Nova Pay: чи потрібен РРО / ПРРО

РРО чи ПРРО: переваги та недоліки, практичні поради щодо вибору

Не подали звітність про використання РРО / ПРРО: чи є підстава для фактичної перевірки

РРО / ПРРО, оподаткування роялті, суборенда та інші важливі роз’яснення ДПС: огляд ІПК

Передплата, післяплата та повернення товарів: як правильно відобразити у чеках РРО / ПРРО

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇