👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Для виправлення сумової помилки в нарахованій заробітній платі працівника необхідно подати «Звітний новий» податковий розрахунок. Звітний новий тип декларації використовується саме тоді, коли помилка виявлена до закінчення граничного терміну подання звітності.
Виправлення помилок у податковому розрахунку проводимо згідно з розділом V Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4.
Вам потрібно подати «Звітний новий» податковий розрахунок за наступним принципом:
У Додатку 1 потрібно відобразити два рядки по працівнику: неправильний рядок із первинними даними з ознакою «1» у графі 25 та правильний рядок із коректними сумами з ознакою «0» у графі 25. Таким чином ви анулюєте помилкові дані та вносите правильну інформацію.
Аналогічно у Додатку 4ДФ необхідно відобразити два рядки: неправильний рядок із первинними даними з ознакою «1» у графі 10 та правильний рядок із коректними сумами з ознакою «0» у графі 10. Це дозволить системі зрозуміти, що ви скасовуєте попередні дані та вносите нові.
У самому податковому розрахунку заповнення відбувається за таким принципом:
У рядках 1 та 1.1, а також 2 та 2.1 необхідно внести різницю між правильною та неправильною сумою заробітної плати. Це може бути як додатне, так і від'ємне значення, залежно від того, збільшуєте ви суму чи зменшуєте. Ці значення повинні відповідати підсумковому рядку «Усього» Додатку 1 по графах 16 та 17.
У рядках 3 та 3.1, а також 7 податкового розрахунку вносяться різниці, на які збільшується або зменшується сума ЄСВ. Ці значення мають відповідати підсумковому рядку «Усього» Додатку 1 по графі 20.
Важливо зазначити, що при такому виправленні рядки 07-108 податкового розрахунку не заповнюються.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Заповнюємо Додаток Д1: приклади
Виправлення сумової помилки у додатку Д1
Щомісячний Податковий розрахунок: приклади Додатка 5
Додаток 4 (Д4) до декларації з ПДВ: алгоритм заповнення
Приклади заповнення 4ДФ щомісячного Податкового розрахунку
Місячний Податковий розрахунок з ПДФО, ЄСВ та військового збору: як заповнити