👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Основне місце роботи й сумісництво – це різні трудові договори.
Працівнику присвоюється два табельні номери окремо за кожною посадою. Відповідно в табелі обліку по працівнику має бути два рядки. Заробітну плату, відпускні, лікарняні розраховуєте окремо за кожною посадою.
В Додатку 1 заробітну плату працівника показуйте двома рядками. В першому рядку показуєте зарплату нараховану за основним місцем роботи. В графі 21 – ознака основного місця роботи – «1».В другому рядку відображаєте зарплату, нараховану за сумісництвом. В графі 21 ознака «0».
Але зверніть увагу, що графу 14 слід заповнити тільки в одному рядку (як правило у рядку за основним місцем роботи), зазначивши сумарну кількість календарних днів перебування в трудових відносинах за сумісництвом та основним місцем роботи.
В Додатку 4ДФ заробітну плату за обома посадами відображаєте загальною сумою.
В Додатку 5 в місяці прийняття на роботу по працівнику також буде два рядки окремо за кожною посадою.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Сумісництво та суміщення: відмінні риси
Сумісник на підприємстві: 5 правил, які допоможуть заповнити Податковий розрахунок
З сумісництва на основне місце роботи чи навпаки: як заповнити Податковий розрахунок