👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Якщо ніякого зв’язку з родичами чи будь-якими особами, що здійснювали поховання, немає – підприємство мало звернутись до державного органу для підтвердження смерті працівника.
Наказ про припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю за п. 8-2 ч. 1 ст. 36 КЗпП видається датою отримання документа про смерть працівника, а дата звільнення зазначається дата його смерті.
В день наказу проводиться остаточний розрахунок аналогічно, як при звільненні – нараховується зарплата до дати смерті за відпрацьований час, компенсація відпустки теж до дати смерті працівника, якщо були е-лікарняні – призначаються та нараховуються тощо.
У ст. 1227 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) визначено, що суми заробітної плати, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.
Якщо спадкоємці чи родичі на момент наказу про звільнення не з’являться – депонуйте суми, що належать до виплати.
У такому разі рекомендуємо надіслати на адресу померлого рекомендований лист, щоб повідомити про належні суми працівникові.
А якщо й такі дії ні до чого не призвели, у роботодавця є два варіанти:
- зберігати кошти, які належать працівникові, до появи спадкоємців (списувати суму зарплати не можна)
або
- звернутися до послуг нотаріуса. Установа як боржник може погасити свій борг шляхом внесення заробітної плати, що належить померлому, на депозит нотаріуса (ч. 1 ст. 537 ЦКУ, лист Мінюсту від 12.03.2012 №113-0-2-12/13.1).
Підтверджує факт унесення коштів на депозит квитанція, яку нотаріус видає після того, як переконається у надходженні коштів на рахунок.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar