Як відобразити мобілізованого працівника у Додатку Д1 Податковому розрахунку: код 1 чи 76

Який код у Звіті ЄСВ Податкового розрахунку ставити мобілізованому співробітнику, а саме: 1 або 76?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Показуйте мобілізованих працівників із звичайним зарплатним кодом застрахованої особи 1 або 2.


Код 76 застосовувався для найманих працівників, яких було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення у період мобілізації, визначеної Указом Президента України від 24.02.2022 №65 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України від 03.03.2022 №2105-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію».


Для роботодавців - платників єдиного податку фізичні особи - підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичних осіб, які належать до третьої групи платників єдиного податку, була передбачена певна пільга щодо несплати ЄСВ.


В п. 9 прим. 20 розд. VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону №2464 зазначено, що:


  1. нараховані та не сплачені роботодавцями суми ЄСВ, сплачуються за рахунок державного бюджету;
  2. щоб визначити суму ЄСВ, що підлягає сплаті за рахунок державного бюджету, платник єдиного внеску розраховує та відображає у звітності суму ЄСВ за найманих працівників, у розмірах, передбачених ч. 5 і ч. 14 ст. 8 Закону №2464;
  3. далі на підставі такого розрахунку, ДПС формує бюджетні запити на отримання коштів на покриття сум несплаченого роботодавцями.


Тобто код 76 застосовували роботодавці, які не сплачували ЄСВ у період з 24.02.2022 по 18.07.2022 при одночасному виконанні наступних умов:


  1. є платником ЄП (ФОП 2, 3 група або юрособа на 3 групі);
  2. працівник мобілізований, призваний до ЗСУ
  3. працівник не одержує грошового забезпечення.
Зараз код 76 не застосовують

Але мобілізованих працівників слід показувати в додатку Д1 Податкового розрахунку. Згідно з законодавством мобілізований працівник зберігає місце роботи й посаду згідно ч. 3 ст. 119 КЗпП. Середній заробіток за мобілізованими працівниками не зберігають. Тому таких працівників слід відображати в додатку Д1 наступним чином:


  1. у графі 8 встановлюється категорія застрахованої особи «1» (якщо такий працівник є особою з інвалідністю, то проставляється код «2»);
  2. у графі 10 – місяць;
  3. у графі 14 – кількість календарних днів перебування у трудових відносинах;
  4. графи 16,17, 20 не заповнюють.
  5. графи з 4 до 7, з 21 до 24 – заповнюють у загальному порядку.


Про таке відображення роз'яснювали фахівці ПФУ.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».

Джерело: 7eminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇