👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
За формами, передбаченими для мікропідприємств.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон про бухоблік) мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
- балансова вартість активів – до 350 тисяч євро включно;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 700 тисяч євро включно;
- середня кількість працівників – до 10 осіб включно.
Як бачите, зарахування підприємства до певної групи можливе за умови відповідності хоча б двом із трьох критеріїв. У Вас якраз так і є.
При цьому, для підприємств, які працюють не один рік, порядок переходу з однієї групи в іншу визначений в тій таки ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік. І головне правило говорить:
підприємство змінює групу перебування, якщо два роки поспіль не відповідає критеріям раніше встановленої категорії.
Звичайно, якщо дворічної невідповідності немає, то підприємство залишається у складі раніше обраної групи, тобто в такому разі категорію воно не змінює.
Щодо фінзвітності-2024, то на відповідність критеріям групи перебування слід проаналізувати показники річної фінзвітності за 2022 і 2023 роки. Із запитання вбачається, що підприємство протягом цих двох років було мікро. Тому фінзвітність за 2024 рік Вам треба подавати за формами, передбаченими для мікропідприємств (тобто за формою № 1-мс та № 2-мс).
Щоб подати таку звітність, ознайомтесь з детальними відео-інструкціями, які ми зібрали для вас в одному гайді «Фінансова звітність-2024: подаємо правильно і без стресу».
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».
Джерело: 7eminar