Вимогу про місячну заробітну плату 20 тис. грн для бронювання співробітників компаній-резидентів «Дія.City» знято, оскільки технічно розмір зарплати особи розраховується через суму Єдиного соціального внеску (ЄСВ) і для резидентів простору він фіксований на рівні 22%.
У пресслужбі Мінцифри повідомили:
Постанова Кабміну (№1362 від 29 листопада 2024 року) про новий порядок бронювання передбачає виняток для резидентів «Дія.City», оскільки технічно розмір заробітної плати особи рахується саме через суму сплаченого ЄСВ. У «Дія.City» ж розмір ЄСВ фіксований – 22% від мінімальної зарплати
Крім того, там уточнили, що до резидентів «Дія.City» ще на етапі отримання статусу резидента застосовують низку критеріїв, один із яких – вимога про середньооблікову зарплату в компанії не менше ніж EUR1200.
Раніше повідомлялося, що Кабмін оприлюднив оновлену постанову про бронювання через «Дію» з 1 грудня. Документ відкрив можливість бронювати нових працівників під обіцянку нарахування їм зарплати від 20 тис. грн на місяць і продовжив статус критично важливих підприємств до 28 лютого 2025 року для всіх, хто мав такий статус станом на 1 грудня 2024 року. Водночас нове податкове законодавство, що набуло чинності з 1 грудня, передбачає, що інформація щодо оновлення зарплати буде доступною помісячно. Звірка зазначеної під час бронювання працівника зарплати з реєстром здійснюватиметься автоматично.
Згідно з постановою також було знято вимогу про місячну зарплату в 20 тис. грн для можливості бронювання до співробітників компаній-резидентів «Дія.City». Компанії-резиденти зрівняли з працівниками державних і комунальних підприємств, також було розширення до 100% квоти бронювання протезистів-ортезистів.
Мінекономіки та Мінцифри задекларували, що процес бронювання через «Дію» відновлено вже з 1 грудня, проте за відсутності нових критеріїв критичності від міністерств і відомств та неможливості підтвердити статус критичності зараз підприємства можуть бронювати співробітників до 28 лютого 2025 року.
Джерело: «Інтерфакс-Україна»