До ВРУ подали законопроєкти щодо зменшення фінансового тиску на оборонні підприємства

Законопроєкти розроблені з метою забезпечення підтримки та стабільності роботи вітчизняного оборонно-промислового комплексу в умовах воєнного стану, шляхом зменшення фінансового навантаження на підприємства, що виконують державні контракти з оборонних закупівель

Законопроєктом від 13.11.2024 №12201 пропонується, що на період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування, норми ч. 3 ст. 693 Цивільного кодексу України не застосовуються до виконавців державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель, які в повному обсязі виконали державний контракт (договір) з оборонних закупівель, в разі документального підтвердження виконавцем цільового використання коштів попередньої оплати.


Ця норма стосуватиметься державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель, які виконуються під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, та не завершені станом на дату набрання чинності цим законопроєктом.


Цей законопроєкт розроблений з метою забезпечення фінансової стійкості та підтримки діяльності вітчизняних оборонних підприємств в умовах воєнного стану. Підприємствам надається можливість не сплачувати проценти за використання попередньої оплати, якщо державний контракт виконано в повному обсязі, а цільове використання коштів підтверджено документально.

                                                                                         

Законопроєктом від 13.11.2024 №12202 пропонується, що протягом дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування, норми абзацу 3 ч. 2 ст. 231 Господарського кодексу України щодо стягнення штрафу в розмірі семи відсотків не застосовувати до виконавців державних контрактів (договорів) оборонних закупівель.


Це положення поширюється на державні контракти (договори) з оборонних закупівель, які виконуватимуться після набрання чинності цим законопроєктом.


Законопроєкт розроблений з метою забезпечення підтримки та стабільності роботи вітчизняного оборонно-промислового комплексу в умовах воєнного стану, шляхом зменшення фінансового навантаження на підприємства, що виконують державні контракти з оборонних закупівель.


На думку народних депутатів, прийняття обох законопроєктів дозволить оборонним підприємствам зосередити наявні ресурси на виконанні контрактів без додаткових фінансових санкцій, що зменшить ризик затримок у постачанні критично необхідної оборонної продукції. Це забезпечить ефективне виконання оборонних контрактів, підтримку безперервності виробництва та належне фінансування оборонних замовлень, сприяючи підвищенню обороноздатності та економічної стійкості країни в умовах збройного конфлікту.


Джерело: ВРУ