
Про це повідомила прем’єр-міністр України Юлія Свириденко під час спілкування з журналістами, передає РБК-Україна.
Вона повідомила:
Зараз ніяких prior actions для отримання програми немає. Очікуємо, що на наступне засідання ради директорів МВФ наприкінці лютого буде винесене питання України.
Зазначимо, що це перший випадок в історії співпраці України з МВФ коли була відмінена необхідність виконання prior actions і переведення цих умов в статус структурних маяків. Зазвичай відбувалося навпаки - маяки через їх невиконання переводились в статус prior actions.
За словами прем’єра, змінити умови для отримання програми вдалося в результаті перемовин з МВФ – після візиту в Київ голови Фонду Кристалини Георгієвої. За домовленістю з Фондом, всі чотири передумови мають бути виконані після затвердження радою директорів МВФ нової програми.
Що дадуть такі зміни?
Відміна prior actions дає можливість раді директорів фонду на прийняття рішення по кредитуванню України на одному з найближчих засідань. В результаті, за декілька днів після такого рішення, Україні може бути виділений перший транш кредитної програми. За словами Свириденко, він очікується в розмірі 1,5 млрд доларів.
Зміни по податках об’єднають в один законопроєкт
Як зазначила Свириденко, всі податкові і митні зміни, які виведені з категорії prior actions, стануть структурними маяками, які треба буде виконати для наступного перегляду програми.
Для цього законопроєкти про цифрові платформи, оподаткування посилок, продовження дії 5% військового збору, а також введення ПДВ для ФОПів, об’єднають в один великий законопроєкт (Beautiful Tax Bill).
Стосовно ПДВ для ФОПів, досягнуто домовленості, що стеля для його застосування буде збільшена з 1 до 4 млн гривень. Таким чином він торкнеться вже не 660 тисяч представників малого бізнесу, а 257 тисяч.
Строк введення ПДВ для ФОПів поки обговорюється з МВФ. За словами Свириденко, це може бути або 2028 рік, або податок вступить в дію з моменту вступу України в ЄС.
Новий Beautiful Tax Bill треба буде прийняти вже в березні. Але поки, за словами прем’єр-міністра, голосів в Раді для цього немає в необхідній кількості.
Свириденко зазначила:
Наші партнери очікують, що у березні ми ухвалимо ці зміни у першому читанні та в цілому. Але ми чесно говоримо: ситуація з голосами в парламенті складна. Ми провели значну кількість зустрічей із фракціями, працюємо в координаційних форматах.
Вона зауважила, що на тлі безпекових викликів і навантаження на суспільство будь-які податкові зміни сприймаються дуже чутливо і податкові зміни - це не лише питання уряду, а й спільна відповідальність парламенту та усіх гілок влади перед суспільством.
Чому МВФ пом’якшив умови?
За словами Свириденко, МВФ погодився пом’якшити умови отримання нової програми через суттєві зміни ситуації в Україні внаслідок обстрілів енергетики.
Джерело: РБК-Україна
Читати більше:
Ризиковість платника ПДВ: як діяти, щоб вийти з переліку
Прогноз експертів: ПДВ для ФОП з 2028 року з лімітом 4 млн грн
Чи є обов’язковою реєстрація ПДВ для 3 групи з доходом 1,1 млн
ПДВ і послуги у сфері культури та розваг: як визначити місце постачання
Рядок 10.4 Декларації з ПДВ: чи потрібно відображати ФОП та комісію банку
Чи оподатковуються ПДВ отримані покупцем бонуси за обсяги закупівель





















