👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Розділити суму матеріальної допомоги на оподатковувану та неоподатковувану частини не можна. Вся сума матеріальної допомоги заброньованому працівнику буде оподатковуватись як заробітна плата, незалежно від її розміру.
Відповідно до п.п. 164.2.1 Податкового кодексу України (ПКУ), всі доходи у вигляді заробітної плати, які нараховані платнику податку відповідно до умов трудового договору, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Це правило охоплює також матеріальну допомогу, якщо вона має систематичний характер і передбачена локальними документами підприємства, такими як положення про оплату праці.
Стаття 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлює, що базою для нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) є сума заробітної плати, яка включає основну, додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати. У цьому контексті матеріальна допомога, надана заброньованим працівникам, вважається складовою фонду оплати праці, якщо її виплата передбачена положенням про оплату праці, колективним договором або іншими локальними документами підприємства.
Згідно з пп. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 №5, систематична матеріальна допомога за рахунок коштів роботодавця належить до інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Таким чином, вона прирівнюється до заробітної плати з точки зору оподаткування.
На практиці це означає, що вся сума матеріальної допомоги, незалежно від її розміру, підлягає оподаткуванню за ставкою 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 5% військового збору (ВЗ). Крім того, на таку допомогу нараховується ЄСВ у розмірі 22% (8,41%).
Отже, розділити суму матеріальної допомоги на оподатковувану та неоподатковувану частини не можна. Вся сума допомоги буде оподатковуватись як звичайна заробітна плата.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
20000 грн зарплати працівнику для бронювання: які виплати включати
Лікарняні & зарплата заброньованим: як не втратити бронювання / критичність
Новий Порядок бронювання за Постановою №76: військовозобов’язаний на обліку в СБУ / розвідці
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше