Протягом січня – червня 2025 року платники податків сплатили до бюджету понад 75 млрд грн військового збору. Це майже в чотири рази, або на 55 млрд грн перевищує показник відповідного періоду минулого року.
За перше півріччя 2024 року було сплачено понад 20 млрд гривень.
Причина зростання – підвищення з 1 грудня 2024 року розміру ставки військового збору до 5 % та свідома позиція платників, які своєчасно сплачують податки та підтримують українських захисників.
Військовий збір сплачують усі категорії платників податків.
Найбільше сплатили:
- Київ – 24,3 млрд грн;
- Дніпропетровська область – 8,6 млрд грн;
- Львівська область – 5,7 млрд грн;
- Харківська область – 4,8 млрд гривень.
Нагадуємо, що самозайняті фізичні особи, які були мобілізовані або підписали контракт на військову службу, звільняються від сплати військового збору на час служби. Це передбачено Законом України від 18.06.2025 №4505-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, шляхом укладення договорів керованого доступу», яким внесено зміни до Податкового кодексу України.
Звільнення застосовується автоматично на підставі даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (дати мобілізації, укладення контракту, демобілізації) з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24.02.2022.
Джерело: ДПС
Шаблони та зразки:
Заява щодо звільнення від сплати єдиного внеску на період мобілізації ФОП
Статті на тему:
Пільги для мобілізованих ФОП згідно Закону №4505: як не платити податки та ЄСВ
Мобілізували працівника: що робити роботодавцю
Мобілізований ФОП: податки та звітність у 2025 році
Демобілізація працівника: дії роботодавця та працівника
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше