Строк служби РРО закінчився: що робити госпсуб'єкту

Для скасування реєстрації РРО, законодавством визначені строки експлуатації якого закінчилися, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО заяву за формою №4-РРО «Заява про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій» (J1313605)


Строк служби реєстратора розрахункових операцій (далі РРО) строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність РРО, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів (п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Постановою КМУ від 12.05.2004 №601 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій»).


Строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник цієї продукції.


Після закінчення строку служби апарата виробник не гарантує подальшого функціонування складових частин, а отже РРО в цілому і не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата. Реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО (п. 1 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547).

Як скасувати реєстрацію РРО?

Для скасування реєстрації РРО, законодавством визначені строки експлуатації якого закінчилися, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО заяву за формою №4-РРО «Заява про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій» (J1313605).

Що потрібно зробити перед скасуванням реєстрації РРО?
  1. Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в Центрі сервісного обслуговування, з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.
  2. Разом із заявою про скасування реєстрації суб’єкт господарювання надає до контролюючого органу реєстраційне посвідчення.


ДПС просить кожного великого платника дотримуватися строків експлуатації РРО та своєчасно проводити скасування реєстрації РРО, по яких закінчилися або закінчуються визначені законодавством строки експлуатації.


Джерело: ДПС


Матеріали на тему:


Як визначається строк служби РРО

Робота з РРО: початок та кінець зміни

Касові документи: як заповнити (зі зразками)

ТОП-5 найпідступніших помилок РРО / ПРРО

Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті

ДПС затвердила новий Державний реєстр РРО (станом на 30.06.2025)

Нові реквізити нової форми фіскального чека: яким має бути ідеальний чек з 1 березня


Довідники на тему:


Реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Фінансові штрафи при застосуванні РРО/ПРРО


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇