Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та / або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані щоденно створювати у паперовій та / або електронній формі РРО)(за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Ця норма враховує особливості роботи РРО, які повинні забезпечувати створення у паперовій та / або електронній формі фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) за кожний робочий день.
Пунктом 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 №199 (далі – Вимоги №199), наведено визначення
«зміна» – це період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.
Оскільки в добі всього 24 години (тобто, день триває з 0 годин ранку та закінчується 24 годиною вночі), при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня.
Відповідно до п. 7 Вимог №199 усі режими роботи РРО, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни.
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
Робота з РРО: початок та кінець зміни
Касові документи: як заповнити (зі зразками)
ТОП-5 найпідступніших помилок РРО / ПРРО
Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті
ДПС затвердила новий Державний реєстр РРО (станом на 30.06.2025)
Нові реквізити нової форми фіскального чека: яким має бути ідеальний чек з 1 березня
Довідники на тему: