👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
У ситуації із закриттям зміни РРО після опівночі наступної доби вам вже не потрібно вживати жодних додаткових дій.
Згідно з примітками до Формату і розрядності даних, що зберігаються у фіскальній пам'яті (додаток до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабміну від 18.02.2002 №199), максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. Оскільки доба триває з 0 годин ранку до 24 години вночі, при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня до 24:00, про що податківці зазначають в ЗІР, категорія 109.10.
У вашому випадку дійсно було порушено правила використання РРО, оскільки зміна була закрита о 00:37 наступної доби, тобто після опівночі. За таке порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП)
Розмір штрафних санкцій залежить від статусу особи, яка здійснює розрахункові операції. Для осіб, які безпосередньо здійснюють розрахункові операції, штраф становить від 34 до 85 грн, а за повторне порушення протягом року – від 85 до 170 грн. Для посадових осіб штраф складає від 85 до 170 грн, а за повторне порушення протягом року – від 170 до 340 грн.
Важливо зазначити, що постанови про притягнення до адміністративної відповідальності виносять суди, а протоколи про адміністративні правопорушення складають податкові органи. Штрафи можуть бути застосовані не пізніше ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення згідно з частиною 2 статті 38 КУпАП.
Наразі вам не потрібно самостійно звертатися до податкової служби чи вживати інших дій. Якщо податкові органи виявлять це порушення протягом тримісячного строку давності, вони надішлють вам відповідний акт. Проте ймовірність того, що таке одноразове порушення буде виявлено, досить низька.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
РРО – наступ на безготівкові розрахунки
Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті
Платіжній рахунок Nova Pay: чи потрібен РРО / ПРРО
РРО чи ПРРО: переваги та недоліки, практичні поради щодо вибору
Не подали звітність про використання РРО / ПРРО: чи є підстава для фактичної перевірки
РРО / ПРРО, оподаткування роялті, суборенда та інші важливі роз’яснення ДПС: огляд ІПК