Член фермерського господарства уклав трудовий договір: чи потрібно зніматися з обліку платника ЄСВ

Якщо член фермерського господарства уклав трудовий договір і роботодавець сплачує за нього ЄСВ, він втрачає статус платника ЄСВ. У такому разі потрібно подати заяву за формою №7-ЄСВ та знятися з обліку відповідно до Порядку №1162

Не є платниками ЄСВ в розумінні п. 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону №2464 члени фермерського господарства, якщо вони одночасно є застрахованими особами і за них роботодавцями сплачується єдиний внесок із суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці», та/або суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.


Умови зняття з обліку платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону №755, визначаються розд. V Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 №1162 (далі – Порядок №1162), яким, зокрема, передбачено подання до контролюючому органу заяви про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7-ЄСВ, наведеною у додатку 5 до Порядку №1162.


Тому якщо член фермерського господарства, який перебуває на обліку як платник ЄСВ, уклав трудовий договір з роботодавцем, то він повинен:


  1. подати до контролюючого органу заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7-ЄСВ

та

  1. знятись з обліку у порядку, визначеному розд. V Порядку №1162.


Джерело: ДПС


Стаття на тему:


Фермерське господарство: умови роботи та оподаткування

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇