Нова пошта запроваджує нові обмеження для незареєстрованих продавців: нові ліміти з 1 червня

Сервіс НоваПей встановлює нові ліміти для онлайн-оплат та грошових переказів, що встановлюються індивідуально для кожного користувача, про що користувач повідомляється шляхом розміщення відповідної інформації, а саме – розміру ліміту, що встановлений для нього, у мобільному застосунку NovaPay

Як повідомляють низка ЗМІ та користувачів соцмереж деякі підприємці та постійні користувачі «Нової пошти», отримали листи та дзвінки від Нової пошти, що починаючи з 2 червня діятимуть нові правила:


  1. фізичні особи зможуть відправляти накладеним платежем не більше 5 посилок на місяць;
  2. загальна сума таких відправлень не більше 30 тис. грн.


Щоб уникнути таких обмежень і працювати в повному обсязі, потрібно зареєструватися як ФОП. Це пов'язано з тим, що податкові органи посилюють контроль за податками та їхнім декларуванням. Тому, якщо з 1 червня при фіксуванні операцій, які схожі на підприємницьку діяльність, «Нова пей» може запросити надати інформацію про походження цих коштів. Як повідомляють, ці умови викладені в Додатку 2 до наказу від 27.03.2025.


Але в цьому додатку, немає строгої інформації про ліміти, але зазначено:

що ТОВ «НоваПей» може встановити інший індивідуальний розмір ліміту для користувача, про що користувач повідомляється шляхом розміщення відповідної інформації, а саме – розміру ліміту, що встановлений для нього, у мобільному застосунку NovaPay (Налаштування / Ліміти/ Обмеження / Ліміти на перекази)

Ми звернулися із запитом до НоваПей:

Скажіть будь ласка що це за ліміти на післяплату з 2 червня: 5 посилок і не більше 30 тис грн? Яким нпа це регулюється?

І отримали наступну відповідь:

Звертаємо увагу, що квартального ліміту більше не існує. Якщо ви плануєте регулярні перекази або отримання післяплати, єдиний офіційний варіант підключення Контролю-Оплати (КО) та робота з оплатою податків. Чому такі зміни? Державні органи (НБУ, Мінфін, Податкова) посилюють контроль за податками та їхнім декларуванням. Тому з 1 червня, якщо ми помітимо у вас операції, схожі на підприємницьку діяльність ми можемо попросити надати пояснення щодо операцій з використанням наложенного платежу при будь-яких сумах. У разі відсутності відповідей або підозри на приховану підприємницьку діяльність, рахунок може бути тимчасово обмежено. Якщо ви дійсно ведете комерційну діяльність радимо перейти на офіційний формат із підключенням КО. Це дозволяє спокійно працювати, приймати платежі та уникати податкових ризиків.



А в Новій Пошті пояснюють наступне:

В мережі і ЗМІ зараз шириться інформація про обмеження можливості відправлення посилок з післяплатою. Хочемо надати роз'яснення щодо цього питання.

Нова пошта НЕ ОБМЕЖУЄ кількість посилок, які відправляються або отримуються. Мета Нової Пошти – створити умови для легкого користування послугами без перешкод і додаткових питань для тих, хто торгує.


В Новій Пошті додають:

Але в умовах зростаючого контролю підприємницької діяльності з боку держави, нас змушують вводити нові процедури та правила.

Так, за вимогами держави, будь-який фінансовий сервіс або банк зобов'язаний перевіряти клієнтів на критерії ризику, уважно вивчати усі фінансові операції на предмет законності, в тому числі їхні цілі, характер, зв'язки.


Якщо ви, як фізична особа, отримуєте велику кількість післяплат, то фінансовий партнер Нової Пошти – NovaPay, зобовʼязаний вимогами Закону України від 06.12.2019 №361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» обмежити надання своїх фінансових послуг до моменту отримання пояснень щодо походження грошей.

Якщо ви плануєте або розпочинаєте підприємницьку діяльність – відкривайте ФОП або іншу юридичну форму роботи. А ми готові швидко та зручно заключити договори на послуги доставки та грошових переказів, що полегшить вам роботу.






Джерело: Новапей

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇