Рядок 14 фіскального чека – комісія еквайра: роз'яснення ДПС

Заповнення рядка 14 фіскального чека залишається проблемним у випадках, коли комісійна винагорода еквайра має плаваючі ставки, наприклад, як у ТОВ «НоваПей». У дистанційних продажах, без фізичного використання платіжного термінала та платіжної картки, обов'язок заповнення рядків 12–17 фіскального чека відсутній. Проте налаштування ПРРО для таких сценаріїв потребує додаткових консультацій із розробниками відповідного програмного забезпечення

У звязку із тим, що у кожному випадку комісійна винагорода еквайра є сталою величиною у відсотках від суми оплати, рядок 14 фіскального чека може бути запрограмований без використання інформації із квитанції платіжного терміналу. Проте ніхто не може нічого запрограмувати в програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі ПPPO), за умови, що інформація про оплату автоматично надходить із банківського терміналу. Зокрема, є еквайри із плаваючими ставками. Як приклад, ТОВ «НоваПей». Цікаво, як це запрограмувати?

Щодо уточнення відповіді стосовно рядка 14 фіскального чека комісії еквайра.


Розглянувши ситуацію та питання до неї, повідомляємо, що роз'яснення щодо особливостей заповнення реквізитів рядків 12 17 i, зокрема, рядка 14 фіскального касового чека на товари (послуги) за формою ФКЧ-1 (далі фіскальний чек) Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики (далі Комітет) надано листом ДПС від 07.05.2025 №484/2/99-00-07-03-01-02 на звернення Комітету від 02.05.2025 №04-32/10-2025/102488 (вх. ДПС №390/2 від 02.05.2025).


У наведеному листі ДПС назначено, що пункт 4 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів (зі змінами), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, містить єдину умову, а саме:

необхідність заповнення рядків 12 – 17 фіскального чека лите у разі застосування під час проведення розрахунків із використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного термінала, з'єднаного aбo поєднаного з реєстратором розрахункових операцій aбo ПPPO, та не встановлює будь-яких додаткових вимог, а тому під час розрахунку за товари (послуги) в мережі «Інтернет», без фізичного використання платіжного термінала та електронного платіжного засобу (платіжної картки) рядки 12 – 17 фіскального чека взагалі не заповнюються.

Із наведених фактичних обставин ситуації та з питання до неї вбачається, що має місце ведення господарської діяльності з дистанційного продажу товарів, із використанням служб доставки та небанківських надавачів платіжних послуг.


Звертаємо увагу, що в питанні зазначено саме ставки комісійної винагороди ТОВ «НоваПей», які утримуються ним як небанківським надавачем платіжних послуг при здійсненні платіжних операцій / наданні фінансових платіжних послуг. Інформація про розмір комісійної винагороди, утриманої ТОВ «НоваПей», відображається цим товариством у фіскальних касових чеках за операціями з приймання коштів для переказу ïx надалі за формою ФКЧ-3.


Отже, як уже зазначалося, дистанційний продаж товарів та здійснення розрахунків за них без фізичного використання платіжного термінала, з'єднаного a6o поєднаного з ПPPO, а також без електронного платіжного засобу (платіжної картки) виключає обов'язок продавця товарів (послуг) заповнювати рядки 12 17 фіскального чека під час такого способу розрахунків.


3 питань щодо функціональних можливостей, особливостей, специфіки роботи та налаштування програмного забезпечення ПPPO слід звертатися до розробників чи постачальників.



Джерело: Лист ДПС від 27.05.2025 №563/2/99-00-24-01-02-02


Статті на тему:


Яка інформація зазначається в рядку 14 «сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності)» фіскального чека

Термінали і РРО / ПРРО з 1 березня: коли вважаються з’єднаними

Чек в інтернет-торгівлі: коли та як формувати

Платіжній рахунок Nova Pay: чи потрібен РРО / ПРРО

Нові реквізити нової форми фіскального чека: яким має бути ідеальний чек з 1 березня


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇