👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Працевлаштування ветеранів наразі не відрізняється від загального порядку прийняття на роботу.
Відповідальності за неприйняття ветеранів на роботу зараз немає. Є законопроєкт №12398, який дійсно має на меті зміцнити механізми працевлаштування ветеранів війни та закріпити чіткі зобов’язання роботодавців щодо цього.
Проєкт пропонує внести зміни до:
- Закону України від 22.10.1993 №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – додається новий розділ ІІІ-2 про працевлаштування ветеранів;
- Закону України від 21.03.1991 №875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» – у зв’язку з працевлаштуванням ветеранів з інвалідністю. Роботодавці зобов’язані будуть створювати/виділяти робочі місця для ветеранів.
Обовʼязкової норми немає в законодавстві, але підприємство може самостійно створювати безпечне та толерантне середовище (уникати стигматизації, враховувати травматичний досвід). Пройти базовий інструктаж чи онлайн-курси для персоналу щодо особливостей спілкування з ветеранами. Залучити психолога до процесу адаптації.
Міністерство у справах ветеранів України відкрило прийом заяв на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Фахівець із супроводу буде штатним працівником комунальної установи або закладу, що належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. Пропонуємо ознайомитись з розʼясненням Урядового порталу.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar