Зміна КВЕДів у ТОВ: як не допустити помилок та зберегти час

ТОВ на загальній системі, потрібно внести нові КВЕДи і декілька виключити. Які наші дії, з чого починати? Зміни до статуту потрібно вносити (переліку КВЕДів у статуті немає)?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️:


Процедура зміни КВЕДів для юридичної особи потребує чіткого дотримання встановленого порядку та правильного оформлення документів. Якщо у статуті відсутній перелік КВЕДів, вносити зміни до нього не потрібно.


Для внесення змін до КВЕДів необхідно провести збори засновників ТОВ, на яких приймається відповідне рішення. Важливим моментом є нотаріальне засвідчення підписів у протоколі зборів, що підтверджує легітимність прийнятого рішення.


Наступним кроком є підготовка та подання необхідних документів. Ключовим документом є заява за формою №2, де вказуються нові КВЕДи. До заяви додається квитанція про сплату адміністративного збору, розмір якого становить 1/3 від прожиткового мінімуму працездатної особи, та нотаріально засвідчена копія рішення компанії.


Після внесення змін до Єдиного державного реєстру важливо не забути повідомити про це податкову службу. Це допоможе уникнути непорозумінь при подальшій взаємодії з контролюючими органами.


Якщо у статуті товариства не прописані види діяльності, то вносити зміни до нього не потрібно. Однак, якщо у статуті все ж таки містяться КВЕДи, то необхідно внести відповідні зміни і до статуту.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


«Заборонений» КВЕД – не привід для скасування реєстрації платника єдиного податку: суд заперечив позицію податківців

Єдиний податок 2025: яку групу обрати ФОПу, ліміти, строки сплати


Довідники на тему:


Дозволені види діяльності (КВЕД) для ФОП 1 групи єдиного податку

Заборонені види діяльності (КВЕД) для 1–3 груп єдиного податку

Дозволені види діяльності для ФОП 2 групи єдиного податку


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇