Чи застосовуються РРО/ПРРО та РК при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів?
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) встановлюються спеціальні правила, при продажу товарів (наданні послуг) у сфері:
- торгівлі;
- громадського харчування та послуг:
- операції з приймання готівки для виконання платіжної операції.
Такі суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі – РК).
Водночас, п. 4 ст. 9 Закону №265 визначено, що РРО та/або ПРРО та РК не застосовуються, зокрема, при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.
Джерело: ДПС
Статті на тему:
Касові документи: як заповнити (зі зразками)
Робота з РРО: початок та кінець зміни
Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті
Нові реквізити нової форми фіскального чека: яким має бути ідеальний чек з 1 березня
ТОП-5 найпідступніших помилок РРО / ПРРО