Чи може ФОП з інвалідністю зарахувати себе до квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю

ФОП є особою з інвалідністю. Чи включається сам ФОП до виконання квоти з нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


ФОП не може включити себе до виконання квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю, оскільки не може бути найманим працівником у самого себе.


Відповідно до законодавства України, виконанням нормативу вважається працевлаштування осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним, та з якими укладено трудовий договір. Це чітко визначено у статті 19 Закону України від 21.03.1991 №875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».


Важливо розуміти правовий статус фізичної особи-підприємця. Відповідно до п. 14.1.226 ПКУ самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.


Оскільки ФОП не може укласти трудовий договір сам із собою та бути найманим працівником у власному бізнесі, він не може зарахувати себе до квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю. Для виконання встановленого нормативу ФОП повинен працевлаштувати інших осіб з інвалідністю на умовах трудового договору.


Таким чином, незважаючи на те, що ФОП має інвалідність, для дотримання законодавства щодо працевлаштування осіб з інвалідністю йому необхідно приймати на роботу інших працівників з інвалідністю.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Стаття
Кадрова робота
14.05.2025

Призупинення дії трудового договору: незабаром – нові вимоги для роботодавців

У період воєнного стану українське трудове законодавство зазнало суттєвих змін, спрямованих на адаптацію умов праці до сучасних викликів. Одним із важливих механізмів стало призупинення дії трудового договору – тимчасовий інструмент, який дозволяє зберігати правові відносини між працівником і роботодавцем навіть за умов, коли виконання трудових обов’язків неможливе через збройну агресію.На сьогоднішній день до механізму призупинення внесено значні уточнення, які затверджені новим Законом України №4412-IX. Що саме зміниться у процедурі, які нові обмеження встановлено для строків призупинення, та які права мають працівники і роботодавці? Розглянемо основні положення й практичні аспекти цих нововведень