Хто подає форму №2-ферм (річна)
Річний звіт про витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) сільського господарства за формою №2-ферм (далі – Звіт) подають юридичні особи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність.
На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики
На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких ваша юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».
В які строки звітувати про витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) сільського господарства
Звіт за формою №2-ферм (річна) подають не пізніше 28 лютого.
Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то звітують у перший робочий день після нього.
Куди подавати звіт за формою №2-ферм (річна)
Підприємства подають форму № 2-ферм (річна) до територіального органу статистики.
Яка відповідальність за неподання форми №2-ферм (річна)
Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).
Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:
- від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
- від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) – за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.
На замітку! Для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП)
Проте під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).
За якою формою звітувати про витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) с/г господарства
З 01 січня 2025 року про витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) сільського господарства звітуйте за формою, затвердженою наказом Держстату від 04.04.2024 №85.
Завантажуйте бланк:
Який порядок заповнення звіту про витрати на сільське господарство за формою №2-ферм (річна)
Для правильного заповнення Звіту скористайтеся роз’ясненням Держстату від 04.08.2022 №19.1.2-12/14-22.
Підставою для заповнення Звіту є показники, сформовані з використанням регістрів бухгалтерського обліку, спрощеного Плану рахунків, затвердженого наказом Мінфіну від 19.04.2001 №186, загального Плану рахунків бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 30.11.1999 №291, положень (стандартів) бухгалтерського обліку, міжнародних стандартів фінансової звітності, спеціалізованих форм первинних документів (п. 2 розд. І Роз’яснень).
Наводьте у формі:
- вартісні показники – у тисячах гривень (з одним знаком після коми);
- натуральні показники – у центнерах, тисячах штук, кілограмах (у цілих числах).
За відсутності даних у відповідних рядках (графах) форми ставте прочерки.
Увага! Показники форми включають дані за календарний рік – з 1 січня по 31 грудня звітного року
За відсутності даних у формі зазначайте одну з причин:
- не здійснюється вид економічної діяльності, який спостерігається. Тобто суб'єкт господарювання не здійснює діяльність із виробництва продукції рослинництва та тваринництва, виробництва м’яса свійської птиці та не надає послуги в сільському господарстві;
- одиниця припинена або перебуває в стадії припинення. Ідеться про припинення юридичної особи, що не пов’язано з реорганізацією (приєднання, злиття, поділ, перетворення), а саме: рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; судове рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язане з її банкрутством; початок процесу проведення спрощеної процедури припинення юридичної особи шляхом її ліквідації; рішення державного органу про припинення юридичної особи в результаті ліквідації; унесення судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи або визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; державна реєстрація припинення юридичної особи, що не пов’язана з реорганізацією. Повідомлення щодо державної реєстрації припинення або процедури припинення одиниці (крім закриття структурного підрозділу) мають підтверджувати реєстраційні відомості. Наприклад, підприємство перебуває в стадії припинення діяльності та переведення всіх активів, тварин, земель на баланс іншого підприємства; підприємство ліквідоване за документами);
- тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники/карантинні обмеження – у разі тимчасового призупинення економічної діяльності в цілому по одиниці через економічні чинники, карантинні обмеження;
- проведена чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці – у випадках припинення юридичної особи у зв’язку з реорганізацією (приєднання, злиття, поділ, перетворення) за наявності рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації; держреєстрації припинення юрособи та/або її відокремленого підрозділу, закриття структурного підрозділу юрособи у зв’язку з реорганізацією; продажу/надання в оренду (повністю або частково виробничих факторів (робоча сила, обладнання, землі тощо)) або передачі права управління виробничими факторами іншій одиниці);
- відсутнє явище, яке спостерігається – за відсутності специфічного об’єкта спостереження. Наприклад, відсутність витрат, понесених сільськогосподарськими підприємствами на виробництво продукції сільського господарства та послуг, на придбання ними матеріально-технічних ресурсів для виробничих потреб тощо;
- здійснюється сезонна діяльність або економічна діяльність, пов’язана із тривалим циклом виробництва – в разі здійснення сезонної діяльності/здійснення економічної діяльності, пов’язаної із тривалим циклом виробництва (не менше року).
Звіт містить два розділи. Розглянемо, яку інформацію наводити у кожному з них.
Розділ 1. Витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) сільського господарства
Цей розділ містить дані про прямі та загальновиробничі витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) сільського господарства за період з 1 січня до 31 грудня звітного року.
Інформація згрупована за видами витрат, які пов’язані з виробництвом продукції (робіт, послуг) сільського господарства, уключаючи витрати на повністю загиблі посіви сільськогосподарських культур і на окремі види тварин, що не дали тваринницької продукції протягом року, які списані на збитки підприємства (надзвичайні витрати), а також зміни у витратах на незавершене виробництво. Крім того, показники щодо витрат на виробництво продукції відображають дані про адміністративні витрати.
На замітку! Дані щодо прямих матеріальних витрат відображають інформацію про вартість сировини та основних матеріалів, які утворюють основу продукції, що виробляється, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат (із рахунку 23 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – із рахунків 23, 80)
Тут також відображають вартість пестицидів, засобів протруювання, гербіцидів, дефоліантів та інших хімічних і біологічних засобів, які використані для боротьби з бур’янами, шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин, вартість унесених власних і придбаних органічних добрив, вартість біопрепаратів і дезінфекційних засобів, які застосовуються у тваринництві, тощо.
Обсяг прямих матеріальних витрат на виробництво продукції (робіт, послуг) сільського господарства має бути більшим або дорівнювати сумарному обсягу виділених окремо видів витрат: «насіння та посадковий матеріал», «корми» (із них покупні), «інша продукція сільського господарства», «мінеральні добрива», «пальне і мастильні матеріали», «електроенергія», «паливо й енергія», «запасні частини, ремонтні та будівельні матеріали для ремонту».
Рядок 2002 містить дані щодо витрат на насіння та посадковий матеріал. Тут відображайте інформацію про вартість насіння та посадкового матеріалу, що використані для посіву, посадки відповідних сільськогосподарських культур, крім молодих багаторічних насаджень. Цей показник не містить витрати на підготовку насіння до посіву (протруювання, сортування тощо), завантаження та транспортування його до місця посіву.
Рядок 2003 містить дані щодо витрат на корми, у тому числі на покупні корми. Тут відображайте вартість кормів власного виробництва та придбаних, витрати на їх внутрішньогосподарське переміщення з поля на постійне місце зберігання, а також витрати на приготування кормів у кормоцехах і кормокухнях. Дані щодо витрат на корми мають бути більшими або дорівнювати даним щодо витрат на покупні корми.
Важливо! Дані щодо витрат на насіння та посадковий матеріал, корми, з них на покупні корми та іншу продукцію сільського господарства (гній, підстилку, яйця для інкубації та інше), відображають інформацію про витрати продукції сільського господарства незалежно від джерел їх надходження (власне виробництво, придбання, одержання позик, на безоплатній основі тощо)
Рядок 2006 містить дані щодо витрат на мінеральні добрива. Тут відображайте інформацію про вартість мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році. Дані не включають витрати на доставку мінеральних добрив у сільськогосподарське підприємство власним транспортом, підготовку для внесення в ґрунт, вивезення їх на поля тощо, які включаються до загальновиробничих витрат.
Рядок 2007 містить дані щодо витрат на пальне і мастильні матеріали. У ньому зазначайте інформацію про вартість пального і мастильних матеріалів, які використані на виробничі потреби, без витрат на їх транспортування власним транспортом.
Рядок 2008 містить дані щодо витрат на електроенергію. Тут показуйте інформацію щодо витрат на електроенергію, як одержану від інших суб’єктів господарювання, так і вироблену на власних електростанціях, використану на виробничі потреби в сільському господарстві.
У рядку 2009 щодо витрат на паливо й енергію відображайте фактичну вартість придбання палива й енергії всіх видів (вугілля, торфу, дров, газу тощо), які використані на технологічні та інші операційні цілі.
Рядок 2010 містить дані щодо витрат на запасні частини, ремонтні та будівельні матеріали для ремонту. Тут відображайте витрати запасних частин для тракторів, комбайнів, автомобілів, сільськогосподарських машин, машин і обладнання для тваринництва й кормовиробництва, меліоративних машин, вартість інструментів, кольорових і чорних металів, використаних на ремонт техніки й обладнання з виробничою метою, а також витрати на будівельні матеріали, які використані на ремонт виробничих об’єктів.
Рядок 2011 містить дані щодо прямих витрат на оплату праці – інформацію про витрати на оплату праці (рахунки 47, 66 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – рахунки 47, 66, 81). Цей показник відображає пряму основну та додаткову оплату праці всього персоналу, зайнятого в сільськогосподарській діяльності підприємства (рослинництво, тваринництво, допоміжні види діяльності в сільському господарстві, надання сільськогосподарських послуг іншим суб’єктам господарювання). Ці витрати не включають оплату праці адміністративно-управлінського персоналу, а також зайнятих в інших видах діяльності, не пов’язаних із сільськогосподарським виробництвом.
До рядку 2012 щодо інших прямих витрат включайте всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат, зокрема відрахування на соціальні заходи, плату за оренду земельних і майнових паїв, амортизацію, втрати від браку, а також суми єдиного податку для платників четвертої групи.
На замітку! Загальний обсяг інших прямих витрат має бути більшим або дорівнювати сумарному обсягу виділених окремо видів витрат
Рядок 2013 містить дані щодо відрахувань на соціальні заходи. Тут відображайте інформацію про суми:
- ЄСВ працівників підприємства, задіяних у процесі виробництва певних видів продукції, що сплачує роботодавець (із рахунку 64 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – із рахунків 65, 82);
- витрат на пільгові пенсії.
При цьому не включайте внески на недержавне пенсійне забезпечення та відрахування на військовий збір.
Якщо дані про відрахування на соціальні заходи більше нуля, то дані про витрати на оплату праці також більше нуля й навпаки.
У рядках 2014, 2015 щодо витрат на орендну плату за земельні частки (паї) та майнові паї відображайте суми нарахованої орендної плати за оренду земельних і майнових паїв.
У рядку 2016 показуйте суму амортизації, нараховану на всі види основних засобів виробничого призначення (крім земельних ділянок, які не підлягають амортизації), інших необоротних матеріальних активів і нематеріальних активів, які використовували у виробництві сільськогосподарської продукції. Її нараховуйте відповідно до встановленого законодавством порядку та відносьте до витрат на виробництво (рахунки 23, 96 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – рахунки 83, 91, 92).
Ці дані не включають амортизацію основних засобів і нематеріальних активів загальновиробничого призначення, яка включається до всіх загальновиробничих витрат.
Дані щодо загальновиробничих витрат у рядку 2017 формують з рахунку 91. Вони містять інформацію про витрати на:
- управління виробництвом (оплата праці апарату управління цехами, дільницями тощо;
- відрахування на соціальні заходи й медичне страхування апарату управління цехами, дільницями;
- оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо),
- амортизацію основних засобів і нематеріальних активів загальновиробничого призначення;
- оплату послуг сторонніх організацій;
- опалення, освітлення, водопостачання та інше утримання виробничих приміщень;
- внутрішньогосподарське переміщення матеріалів і сировини зі складів та готової продукції на склади, нестачі незавершеного виробництва, нестачі та втрати від псування матеріальних цінностей тощо.
Увага! Цей показник не включає витрати, які належать до адміністративних витрат
Дані щодо загальновиробничих витрат мають бути більшими або дорівнювати даним щодо витрат на оплату послуг сторонніх організацій.
У рядку 2018 щодо витрат на оплату послуг сторонніх організацій показуйте суми оплати стороннім організаціям за послуги з поточного ремонту сільськогосподарської техніки, автомобілів, унесення добрив, боротьби зі шкідниками рослин і хворобами тварин (уключаючи дані щодо вартості використаних ними отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортування вантажів. Сюди також включайте вартість хімікатів, які використані ними з ветеринарно-профілактичною метою (хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного та залізного купоросу тощо).
У рядку 2019 щодо адміністративних витрат відображайте загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством (із рахунку 96 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – із рахунку 92).
Розділ 2. Реалізація продукції сільського господарства
У цьому розділі наводьте інформацію щодо реалізації продукції сільського господарства власного виробництва, зокрема основних видів продукції рослинництва та продукції тваринництва, вироблених як у звітному році, так і в попередніх роках.
При цьому у показниках щодо реалізації продукції сільського господарства не відображайте дані про обсяги продукції сільського господарства:
- власного виробництва, переробленої на власних (орендованих) потужностях, продукції, переданої іншим підприємствам на давальницьких засадах, використаної для внутрішніх потреб підприємства (на насіння, корми тощо), спожитої (використаної) безпосередньо працівниками підприємства (членами їх сімей) на безоплатній основі (матеріальна допомога, натуроплата тощо);
- переданої іншим підприємствам на зберігання;
- повернутої у рахунок різних видів позик;
- купленої підприємством для її подальшої реалізації (перепродажу).
Графа 1 щодо кількості реалізованої продукції за відповідними видами продукції містить інформацію про кількість реалізованої продукції сільського господарства власного виробництва в натуральному вигляді у фактично сплаченій масі після її відвантаження за межі підприємства на підставі оформлених документів, незалежно від надходження платежів за неї, а саме: проданої за готівку, безготівково, за бартером, на інших умовах, крім давальницьких.
Цей показник уключає також дані щодо кількості продукції сільського господарства власного виробництва, реалізованої дошкільним і навчальним закладам, санаторіям, будинкам відпочинку, лікарням, їдальням та іншим закладам, що перебувають на балансі підприємства, або працівникам підприємств (членам їх сімей) на комерційній основі, виданої в рахунок оплати праці, орендної плати за землю та майнових паїв (часток).
Графа 2 щодо вартості реалізованої продукції містить інформацію про обсяг реалізованої продукції сільського господарства власного виробництва у вартісному вираженні (із рахунку 70 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – із рахунків 70, 71). Таку інформацію зазначають у документах, які є підставою для розрахунків із покупцями (замовниками) як за національну грошову одиницю, так і за валюту (у перерахунку за офіційним курсом національної грошової одиниці, установленим НБУ на дату укладання угоди на реалізацію продукції), без урахування пДВ, дотацій, накладних, транспортних та експедиційних витрат
На замітку! Якщо дані про вартість реалізованої продукції рослинництва, тваринництва більше нуля, то дані собівартості реалізованої продукції рослинництва, тваринництва також більше нуля
У графі 3 щодо собівартості реалізованої продукції за відповідними видами продукції підприємство відображає собівартість реалізованої та власно виробленої продукції, яка складається з виробничої собівартості продукції, реалізованої протягом звітного року (уключаючи продукцію, вироблену в попередніх роках), нерозподілених постійних загальновиробничих витрат і наднормативних виробничих витрат (рахунок 90).
Цей показник не включає адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.
Якщо дані про кількість реалізованої продукції більше нуля, то дані щодо вартості та собівартості реалізованої продукції за визначеними видами продукції також більше нуля й навпаки. Дані про витрати, які неможливо віднести на певну продукцію прямо, розподіляйте за видами продукції пропорційно їхній виробничій собівартості.
У графі 4 відображайте витрати, пов’язані з реалізацією (збутом) продукції сільського господарства (рахунок 96 або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків – рахунок 93).
На замітку! Якщо форма містить дані про витрати на збут певної продукції сільського господарства, то маєте навести інформацію щодо кількості, вартості та собівартості реалізованої продукції
Далі пройдемося порядково.
До рядку 1101 заносьте інформацію щодо всієї реалізованої продукції рослинництва. Крім окремо виділених видів продукції, ці дані мають містити також інформацію про реалізацію волокон конопель, лікарських рослин, сіна, соломи, зеленої маси, грибів, що культивуються (печериці, гливи, білі, опеньки та інші), міцелію грибів і грибних спор, культур баштанних продовольчих (кавуни, дині), плодів культур цитрусових, горіхів, винограду, квітів усіх видів тощо, а також продукції, призначеної для відтворення рослин – насіння та посадкового матеріалу всіх видів сільськогосподарських культур, уключаючи зерно на насіння.
Дані щодо реалізації продукції рослинництва мають бути більшими або дорівнювати сумі даних, що входять до їх складу (культур зернових та зернобобових, бобів сої, насіння льону-довгунцю, насіння ріпаку й кользи, насіння соняшнику, буряку цукрового фабричного, шишок хмелю, картоплі, культур овочевих відкритого ґрунту, культур овочевих закритого ґрунту, винограду, культур плодових, культур ягідних).
Рядки 1102–1110 містять дані щодо реалізації культур зернових та зернобобових містять інформацію щодо зерна сухого, нерозмеленого, зернових та зернобобових культур (для вживання в їжу, для відтворення рослин або годівлі сільськогосподарських тварин, для інших цілей). А саме: пшениці, кукурудзи на зерно, ячменю, жита, тритикале, вівса, гречки, сорго, проса, рису, інших зернових культур (гібриди, суміші колосових), а також зернобобових сушених (сушена квасоля, боби кінські, нут, сочевиця, горох, вика, люпин, інші культури зернобобові).
Дані щодо реалізації культур зернових та зернобобових більші або дорівнюють сумі даних, що входять до їх складу (пшениці, кукурудзи на зерно, ячменю, жита, вівса, гречки, проса, культур зернобобових сушених).
До рядку 1112 щодо реалізації насіння льону-довгунцю не включайте інформацію щодо льону-довгунцю сирого чи після замочування, уключаючи солому, волокно необроблене, тресту.
Рядок 1113 має містити інформацію щодо сухого насіння ріпаку й кользи для вживання в їжу, для відтворення рослин та годівлі сільськогосподарських тварин, для переробки на олію, для виробництва відновлювальної енергії тощо.
У рядку 1114 відображайте інформацію щодо сухого насіння соняшнику для вживання в їжу, для відтворення рослин та годівлі сільськогосподарських тварин, для переробки на олію.
До рядку 1115 заносьте інформацію щодо буряку цукрового фабричного (у т. ч. коренеплоди, які призначені для перероблення). При цьому не включайте реалізацію буряку цукрового маточного, буряку цукрового кормового, насіння буряку цукрового, тростини цукрової.
Рядок 1117 має містити інформацію про картоплю, уключаючи продовольчу, насіннєву, та для її використання в інших цілях.
Рядки 1118–1119 стосуються реалізації культур овочевих відкритого та закритого ґрунту. У них відображайте інформацію щодо культур овочевих відкритого та закритого ґрунту відповідно (для вживання в їжу, подальшого використання в переробній промисловості, для відтворення рослин або на годівлю сільськогосподарських тварин, для інших цілей).
Ці дані включають інформацію про:
- овочі листкові та стеблові (спаржу, капусту всіх видів, салат-латук, цикорій, шпинат, артишоки, салат качанний, крес-салат, салат інший, овочі зелені інші);
- овочі плодові (перець стручковий солодкий, перець стручковий гіркий, свіжий, огірки та корнішони, баклажани, помідори, гарбузи столові, кабачки столові, кукурудзу цукрову, патисони, інші овочі плодові);
- овочі цибулинні (часник, цибулю ріпчасту і шалот, цибулю-порей та інші овочі цибулинні);
- овочі бобові зелені (квасолю зелену, горох зелений, боби зелені, сочевицю зелену, інші овочі бобові зелені);
- овочі коренеплідні (моркву столову, ріпу, буряк столовий, селеру кореневу, петрушку кореневу, пастернак, редьку, редиску, брукву, хрін звичайний та інші овочі коренеплідні);
- культури овочеві коренеплідні маточні та культури овочеві інші.
Водночас сюди не включають насіння, розсаду культур овочевих, культури баштанні продовольчі, гриби та трюфелі, міцелій грибів і грибні спори.
У рядку 1120 показуйте інформацію щодо винограду (столового, для виробництва вина, іншого) і не включають дані про саджанці винограду.
До рядку 1121 заносьте інформацію щодо культур плодових, а саме:
- плодів культур зерняткових (яблука, груші, айва, інші плоди культур зерняткових);
- плодів культур кісточкових (абрикоси, вишні, черешні, персики, нектарини, сливи, терен, алича, барбарис, кизил, інші плоди культур кісточкових);
- плодів культур тропічних і субтропічних (авокадо, банани, фініки, інжир, гранат, інші плоди культур тропічних і субтропічних).
При цьому сюди не включайте дані про реалізацію плодів культур цитрусових і горіхів.
Рядок 1122 має містити інформацію щодо культур ягідних відкритого та закритого ґрунту, а саме: малини й ожини, суниці та полуниці, смородини, аґрусу, журавлини, чорниці, брусниці, лохини, шовковиці, ківі, чорноплідної горобини, обліпихи, інших плодів культур ягідних.
Але сюди не включайте дані про реалізацію культур баштанних продовольчих (кавуни, дині) і винограду.
Рядки 1201–1211 присвячені продукції тваринництва. У них зазначайте інформацію щодо всієї реалізованої продукції тваринництва. Крім окремо виділених видів продукції, ці дані містять інформацію про реалізацію іншої продукції тваринництва.
Дані щодо реалізації продукції тваринництва мають бути більшими або дорівнювати сумі даних, що входять до їх складу (тварин сільськогосподарських живих, вовни овець і кіз, сирого молока від сільськогосподарських тварин усіх видів, свіжих яєць птиці свійської в шкаралупі, меду натурального).
Коротко охарактеризуємо окремі рядки.
Рядок 1202 містять інформацію про загальний обсяг реалізації тварин сільськогосподарських у живій масі:
- тварин сільськогосподарських живих, у тому числі молодняку (за мінусом установлених знижок на вміст шлунково-кишкового тракту, засміченості та підвищеної вологості овечої вовни та пір’я водоплавної птиці, а також на тільність, суягність, супоросність і жеребність), а саме: великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней та інших тварин родини конячих, птиці свійської, інших сільськогосподарських тварин (кролі, нутрії). Ці дані охоплюють також тварин сільськогосподарських живих племінних і тварин, проданих біофабрикам і біокомбінатам; фактично отриманий приріст від відгодівлі, нагулу та дорощування тварин сільськогосподарських живих (відображається за кодом відповідного виду реалізованої тварини);
- тварин сільськогосподарських після забою безпосередньо в господарстві (туші, напівтуші), у тому числі птиці свійської (цілі тушки), але до початку їх поглибленого перероблення. При цьому дані про вартість реалізованих після забою кролів не включають суми доплат за шкурки.
На замітку! Молодняк тварин сільськогосподарських живих, що переданий населенню на вирощування, враховуйте в масі реалізованих дорослих тварин після їх продажу підприємством
Дані щодо реалізації тварин сільськогосподарських живих мають бути більшими або дорівнювати сумі даних, що входять до їх складу (великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, птиці свійської).
У рядку 1207 фіксуйте дані щодо реалізації птиці свійської (курей, індиків, качок, гусей, цесарок, перепелів, фазанів, страусів та інших видів птиці свійської). Але не включайте сюди інформацію щодо добових пташенят, які мають маленьку масу, яка включається у загальні дані щодо реалізації продукції тваринництва та тварин сільськогосподарських живих.
Рядок 1208 містить дані щодо реалізації вовни овець і кіз, у т. ч. вовни стриженої, немитої або митої в руні. Не відображайте тут інформацію щодо вовни, одержаної від інших видів тварин.
У рядку 1209 щодо реалізації сирого молока від сільськогосподарських тварин усіх видів відображайте інформацію щодо молока сирого від сільськогосподарських тварин усіх видів (молоко великої рогатої худоби, кіз, овець, кобил, інших сільськогосподарських тварин). Виняток – продукція переробки молока. Кількість молока, реалізованого переробним підприємствам, включайте до загального обсягу у перерахунку на коров’яче молоко встановленої базисної жирності (3,4%).
Рядок 1210 щодо реалізації свіжих яєць птиці свійської в шкаралупі має містити інформацію про свіжі яйця птиці свійської (у тисячах штук), биті, зіпсовані тощо. Ці дані включають яйця, одержані від птиці різного віку (дорослої та молодняку), і не включають яйця без шкаралупи (яєчну суміш, меланж), а також яйця, призначені для виведення молодняку птиці (інкубації).
Як подавати форму №2-ферм (річна)
Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).
Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.
Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 2024–2025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.
Для форми №2-ферм (річна) передбачений код шаблону S2702216, чинний зі звіту за 2024 рік.
Джерело: 7eminar
Шаблони та зразки документів: