Онлайн-кабінет міжнародних маршрутів став доступним для перевізників

Перевізнику тепер не потрібно подавати паперові пакети документів на розгляд окремої комісії в Міністерстві розвитку громад та територій України, а можна буде самостійно відкривати, продовжувати та вносити зміни до маршрутів на порталі

У рамках реформи міжнародних автобусних перевезень запущено онлайн-кабінет перевізника для міжнародних маршрутів на порталі


На першому етапі перевізникам доступна функція продовження маршруту без внесення змін у діючий маршрут. Йдеться про тих перевізників, в яких завершується термін дії дозволу на регулярний маршрут та які мають необхідність продовжити дозвіл для подальшого виконання маршруту.

Подати заяву на продовження маршруту потрібно не раніше ніж за 180 днів до закінчення строку дії дозволу України та не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку його дії.

Цією опцією також мають скористатися ті перевізники, які раніше звернулися з пакетом документів до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України щодо продовження маршруту.


Запуск онлайн-кабінету міжнародних маршрутів та цифровізація процедури відкриття, внесення змін, продовження та закриття маршрутів – одна з норм нового Порядку організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, що затверджений наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (далі Міністерство) від 05.09.2024 №966, який вже набув чинності.


Таким чином, перевізнику більше не потрібно буде подавати паперові пакети документів на розгляд окремої комісії в Міністерстві, а можна буде самостійно відкривати, продовжувати та вносити зміни до маршрутів.


Наступною опцією, що невдовзі стане доступна в кабінеті, буде можливість відкривати маршрут та вносити зміни до чинних маршрутів.


Щоб розпочати роботу зі своїми маршрутами, перевізнику треба зайти на портал та авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Далі, у розділі «Мої маршрути», обрати відповідну опцію, наприклад, «Продовжити маршрут». Після цього перевізник повинен внести необхідну інформацію: зокрема, тип перевезень, періодичність перевезень, країну прибуття, місце відправлення та прибуття, розклад руху, пункт пропуску.


Окрім цього, потрібно завантажити договір про паритетне обслуговування маршруту, якщо така вимога є.


Джерело: Урядовий портал