Сплата та погашення заборгованості з ЄСВ

Порядок нарахування та сплати ЄСВ регулюють Закон №2464 і наказ Мінфіну №449. ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за прострочення нараховуються штраф і пеня. Заборгованість з ЄСВ не списується

Порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється:


  1. Законом України  від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,
  2. наказом Мінфіну від 20.04.2015 №449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до Закону №2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

При наявності у платника заборгованості на кінець календарного місяця понад 10 гривень, боржнику надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки), яка є виконавчим документом.


У разі сплати сум заборгованості з ЄСВ необхідно враховувати, що за порушення терміну його сплати платнику нараховується штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464).


Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені розпочинається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.


Сума недоїмки з ЄСВ не підлягає списанню, навіть у процедурі санації відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи-підприємця, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону №2464 несуть зобов’язання зі сплати ЄСВ.


Також нагадуємо, що при сплаті сум заборгованості з ЄСВ, застосовується код сплати 140 (Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/грошових зобов’язань) у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції.

 

Переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску можливо в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».


Джерело: ДПС