МОЗ на виконання рішення РНБО здійснило реформу медико-соціальної експертизи та впровадило оцінювання повсякденного функціонування особи з 01 січня 2025 року.
Нормативно-правові акти, що регулюють зазначені питання, є:
- Закон України від 19.12.2024 №4170-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи».
- Постанова КМУ від 15.11.2024 №1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» (далі – Постанова №1338).
- Наказ МОЗ від 10.12.2024 №2067 «Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повсякденного функціонування особи».
Постановою №1338 затверджено:
- Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи;
- Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи;
- Критерії направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи;
- Порядок функціонування електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи;
- Критерії встановлення інвалідності.
Експертні команди формуються та функціонують у кластерних та / або надкластерних закладах охорони здоров'я, а також за потреби та / або в разі відсутності затвердженої спроможної мережі закладів охорони здоров'я на території регіону в закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності (п. 2,3 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи).
Перелік закладів охорони здоров'я комунальної форми власності визначається керівником обласної, Київської міської державної адміністрації (військової адміністрації).
Експертні команди формуються з метою організації та проведення оцінювання повсякденного функціонування особи (далі – оцінювання) відповідно до
- Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи
та
- критеріїв направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи
Відповідно до пунктів 17, 18 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, оцінювання проводиться за електронним направленням, що сформоване в електронній системі лікарем:
- лікуючим лікарем з надання первинної медичної допомоги, лікуючим лікарем з надання спеціалізованої медичної допомоги після проведення необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності ознак, що відповідають критеріям направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи;
- головою військово-лікарської, медичної (військово-лікарської), лікарсько-експертної комісії щодо осіб, в яких за результатами проходження військово-лікарської, лікарської експертизи виявлено ознаки, що відповідають критеріям направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.
Відповідність критеріям направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, не створює підстав для встановлення інвалідності або інших рішень експертних команд, а є лише підставою для направлення особи на проведення такого оцінювання.
Оцінювання повсякденного функціонування особи проводиться з використанням електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи після початку її функціонування.
Джерело: лист МОЗ від 24.06.2025 №25-04//3359
Читайте більше:
Оцінювання функціонування особи: Уряд змінив правила оплати експертних команд
Витяг чи довідка МСЕК: нові вимоги до підтвердження інвалідності у 2025 році
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше