Оцінювання функціонування особи: Уряд змінив правила оплати експертних команд

Уряд змінив систему оплати експертних команд НСЗУ, що оцінюють повсякденне функціонування особи. Тепер оплата буде здійснюватися за кожну розглянуту справу (1847,2 грн), а не фіксовану щомісячну суму, що забезпечить справедливіший розподіл коштів відповідно до фактичного навантаження


НСЗУ сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану суму на місяць. Це дозволить врахувати фактичне навантаження на команди та зробити розподіл коштів справедливішим.

Відповідні зміни ухвалив Уряд постановою від 27.06.2025 №769 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 р. № 28 і від 24 грудня 2024 р. №1503».


Як було?


Раніше вартість послуг адміністраторів та експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи встановлювалася як глобальна ставка на місяць у розмірі 92 360,1 гривні за кожну таку команду, що функціонує в закладі охорони здоров’я. При цьому, існувало обмеження – не більше 333 тис. гривень на місяць для одного закладу охорони здоров’я.

Така система не враховувала різницю в навантаженні між різними командами

Як стало?


Нова вартість послуг встановлюється як 1847,2 гривні за розгляд однієї справи (прийнятого рішення).


Фактична вартість послуг адміністраторів та експертних команд на місяць визначається як:

добуток вартості послуг за розгляд однієї справи (прийнятого рішення) та кількості розглянутих справ (прийнятих рішень).

Щомісяця до 5 числа МОЗ передаватиме НСЗУ дані про кількість створених експертних команд та розглянутих справ (прийнятих рішень) за звітний місяць з електронної системи оцінювання повсякденного функціонування особи.


Оплата за новою системою буде розраховуватися з липня. Тож, перші кошти за результатами роботи експертних команд медзаклади отримають у серпні.

Нова система прямо пов'язує фінансування з фактичним обсягом виконаної роботи (кількістю розглянутих справ). Це означає, що команди, які опрацьовують більшу кількість справ, отримають пропорційно більше фінансування, ніж ті, у кого менше навантаження



Джерело: Урядова «гаряча лінія» 1545


Матеріали на тему:


Нові правила атестації у сфері охорони здоров'я: інфографіка від МОЗ

МОЗ підготує пропозиції щодо підвищення зарплати для медиків «швидких»

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇