Форма 20-ОПП для об'єктів у різних областях: як ФОП оформити неосновне місце обліку

Подаємо 20 - ОПП на новий обʼєкт оподаткування "склад-магазин". Чи потрібно в графі 16 ставити відмітку про реєстрацію за неосновним місцем обліку? ФОП стоїть на обліку в податковій за місцем проживання, має декілька магазинів по різним областям. Чи потрібно подавати заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП якщо в 20-ОПП було вказано, що діяльність ведеться за неосновним місцем обліку?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, у випадку подання форми 20-ОПП на новий об'єкт оподаткування "Склад-магазин" необхідно поставити відмітку в графі 16 заяви про реєстрацію за неосновним місцем обліку.


Така відмітка в графі 16 необхідна для того, щоб податкова служба взяла вас на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням нового об'єкта (складу-магазину). Це буде вважатися неосновним місцем обліку для ФОП, оскільки основним місцем обліку залишається податкова за місцем проживання підприємця.


Правильне заповнення форми 20-ОПП, особливо графи 16, дозволить уникнути проблем з податковим обліком нових об'єктів та забезпечить коректну реєстрацію вашого складу-магазину в податкових органах відповідної області.


Якщо в графі 16 заяви №20-ОПП ви зробили відмітку про ведення діяльності за не основним місцем обліку, то додатково подавати форму №17-ОПП не потрібно.


Процедура взяття на облік за неосновним місцем здійснюється на підставі заяви про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням (форма 20-ОПП). Ключовою умовою є наявність відмітки у графі 16 цієї заяви про ведення діяльності за неосновним місцем обліку.


Відповідно до пункту 7.2 Порядку взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків, затвердженим Наказом МФУ від 09.12.2011 №1588, достатньо подати форму 20-ОПП, де платник податків зазначає контролюючий орган, у якому він бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об'єкта оподаткування. Така заява є повноцінною підставою для взяття на облік, і додаткове подання форми 17-ОПП буде надлишковим.


Важливо розуміти, що дублювання інформації через подання двох форм не потрібне, оскільки податкові органи вже отримують необхідні відомості через форму 20-ОПП. Це спрощує процедуру обліку та зменшує адміністративне навантаження як на платника податків, так і на контролюючі органи.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Зразки та шаблони:


Заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність(форма 20-ОПП ідентифікатор форми J/F1312007)

Заява про взяття на облік за неосновним місцем обліку / форма № 17-ОПП


Стаття на тему:


Форма № 20-ОПП: алгоритм заповнення та зразки

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇