Чи може самозайнята особа сплатити грошове зобов’язання власними коштами фізичної особи або з банківської картки фізичної особи?
Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема, корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (абз. 1 п. 87.1 ПКУ).
Інструкція про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 №162 (далі – Інструкція №162), регулює порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків (далі – надавач платіжних послуг) та особливості здійснення платіжних операцій за окремими рахунками користувачів, що відкриваються відповідно до законів України (п. 2 розд. І Інструкції №162).
Водночас, п. 4 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №148, встановлено, що суб’єкти господарювання, які відкрили рахунки в банках і зберігають на цих рахунках свої кошти, здійснюють розрахунки за своїми грошовими зобов’язаннями, що виникають у господарських відносинах, у безготівковій формі, а також у готівковій формі з дотриманням обмежень та в порядку, установленому законодавством України.
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
Реєстрація адвоката як платника податків: кроки та нюанси
Самозайняті особи: чи можна офіційно наймати понад чотирьох працівників
Реєстрація самозайнятої особи за неосновним місцем обліку: що потрібно знати
Нові правила роботи приватних нотаріусів у зонах бойових дій: що змінює Мін'юст
Порядок зняття з обліку адвоката, нотаріуса, бухгалтера чи іншого незалежного фахівця