Згідно з абз. 1 та 2 п. 102.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня – у разі проведення перевірки операції відповідно до ст.ст. 39 і 39-2 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку:
- подання податкової декларації,
- звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ,
та / або
- граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом,
- якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.
Враховуючи те, що контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня, то і право подання податковим агентом уточнюючого Розрахунку з додатком 4ДФ до нього можливе виключно протягом зазначеного терміну, а отже подати вказаний Розрахунок після спливу строку позовної давності положеннями ПКУ не передбачено.
Разом з тим, відповідно до ч. 16 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» строк давності щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Таким чином, страхувальник має право виправити помилки у раніше поданій звітності за періоди, за якими минув строк позовної давності.
Джерело: ЗІР, категорія 103.25
Статті на тему:
За які періоди ДПС може перевірити та донарахувати податки
них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за червень 2025
Строк позовної давності – перебіг поновлено: що з обліком і оподаткуванням