Чи може бути роботодавцем домашнього працівника юридична особа

рррДомашній працівник може бути прийнятий лише фізичною особою або домогосподарством, тобто сім’єю чи окремою особою, яка потребує допомоги по господарству. Юридичні особи, такі як підприємства або організації, не мають права укладати трудові договори з домашніми працівниками


Домашній працівник може бути прийнятий лише фізичною особою або домогосподарством, тобто сім’єю чи окремою особою, яка потребує допомоги по господарству. Юридичні особи, такі як підприємства або організації, не мають права укладати трудові договори з домашніми працівниками.


Варто зазначити, що не допускається прийняття на роботу домашнім працівником особи, яка не досягла 16-річного віку. Домашні працівники, які проживають у житлі домогосподарства, мають певні додаткові права, обов’язки, гарантії та умови праці, які відрізняються від тих, що діють для працівників, які не проживають за місцем роботи. Не вважається домашньою працею робота для домогосподарства, яка здійснюється особою нерегулярно та не більше 40 годин на місяць.


Усі умови проживання та роботи повинні бути детально прописані в трудовому договорі, щоб уникнути непорозумінь. Ці особливості стосуються як робочого часу, так і умов проживання та соціальних гарантій.




Джерело: Держпраці


Матеріали на тему:


Домашні працівники: як правильно укласти трудовий договір

Хто і як платить ЄСВ за домашніх працівників: роз'яснення ДПС

Трудове законодавство: як регулюється праця домашнього персоналу

Домашні працівники: житло за договором – права та обов'язки роботодавця

Хто є платником єдиного внеску у випадку трудових відносин з домашнім працівником

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇