Державна служба зайнятості пропонує людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам та другому з подружжя безповоротну, безпроцентну державну допомогу на створення або розвиток власного бізнесу. Для того, щоб скористатися такою можливістю, потрібно визначитися зі сферою, в якій вони воліють працювати, з’ясувати умови надання допомоги та у разі виникнення додаткових питань, звертатися за консультаціями до кар’єрних радників в офісах «Зроблено в Україні».
Для початку слід зрозуміти, яких капіталовкладень потребує бізнес, а також, як багато найманих працівників потрібно, щоб займатися вибраною справою.
Проте, слід розуміти, що розмір гранту визначається відповідно до суми запиту та не перевищує:
1) для другого з подружжя, в тому числі зареєстрованого як ФОП, у разі зобов’язання створити:
- одне робоче місце – до 250 тис. гривень;
- два робочих місця – від 250 тис. до 500 тис. гривень.
2) для учасника бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни в тому числі зареєстрованих, як ФОП, у разі зобов’язання створити:
- одне робоче місце – до 250 тис. гривень;
- два робочих місця – від 250 тис. до 500 тис. гривень;
- чотири робочих місця – від 500 тис. до 1 млн гривень.
Для отримання гранту в сумі від 500 тис. до 1 млн гривень включно заявник повинен бути зареєстрований, як фізична особа – підприємець впродовж не менш, як 12 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту.
Виплати у розмірі до 500 тис. гривень фінансуються виключно за рахунок коштів гранту. Суми від 500 тис. до 1 млн гривень надаються за умови співфінансування отримувачем у такому співвідношенні:
- 70% вартості проєкту – за рахунок гранту,
- не менше 30% – за рахунок коштів отримувача.
Визначивши необхідну суму для підкріплення власних бізнес-ідей, потрібно пройти всі етапи отримання матеріальної підтримки. Для того, щоб отримати грант, потрібно:
- Сформувати заяву та бізнес-план за затвердженою формою. З підготовкою цих документів можуть допомогти спеціалісти Служби зайнятості у кожному регіоні країни та кар’єрні радники в офісах «Зроблено в Україні».
- Після цього потрібно подати заяву та бізнес-план через портал ДІЯ.
- Потім пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості. Підготуватися до співбесіди також можуть допомогти кар’єрні радники, з якими варто проконсультуватися перед цим важливим кроком.
- Зрештою слід дочекатися, доки Державний центр зайнятості прийме рішення про надання гранту та повідомить результати в особистий кабінет на порталі ДІЯ.
- Впродовж 20 робочих днів з дня отримання повідомлення про надання гранту, потрібно зареєструватися, як ФОП. Звернутися до уповноваженого банку, укласти договір та подати документи для відкриття рахунку.
- Використати кошти гранту за цільовим призначенням.
Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці
Матеріали на тему:
Грант від Служби зайнятості: як перенести бізнес в інше місто
Бізнес і мобілізація: що буде з грантом, якщо вас призвали до ЗСУ
Чи можна подати заявку на грант на власну справу повторно після відмови
Мікрогранти для бізнесу: отримайте до 132 500 грн на розвиток власної справи